Gündem Haberleri

  Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyon sürüyor

  A.A / DHA
  04.10.2007 - 11:42 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik olarak bir süre önce başlatılan operasyon sürdürülüyor.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Operasyonun Kato Dağı çevresinde yoğunlaştırıldığı, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki tank taburunun arazide atış talimi yaptığı bildirildi.

  Irak sınır kesiminin yanı sıra iç kısımlarda devam eden operasyona zaman zaman helikopterlerle havadan destek veriliyor.

  PKK'lı teröristlerin bir süre önce Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyü yakınlarında minibüse ateş açması sonucu 12 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı sonrası bu bölge ve yakınlarındaki Kato Dağı'nda da operasyon yoğunlaştırıldı.

  Operasyona terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu arkadaşlarını kaybeden gönüllü ve geçici köy korucuları da yer yer katılıyor.

  Operasyonlarda teröristlerden temizlenen bölgelerde yapılan arazi arama taramalarında ortaya çıkarılan teröristlere ait sığınakların imha edildiği, çok sayıda yaşam malzemelerinin de bulunduğu bildirildi.

  Bu arada, Şırnak'ın Cizre ilçesi yakınlarındaki Gabar ve Cudi dağları eteklerindeki Çemzeytin mevkisinde Cizre tank taburunca belirlenen hedeflere atış eğitimleri yapılıyor.

  SURİYE SINIRI YAKININDA ÇATIŞMA

  Suriye sınırındaki Mardin'in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, PKK'lı 3 terörist öldürüldü. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgede eperasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

  Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü kırsalında operasyona çıkan güvenlik güçleri, bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin, ‘Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada, 3 PKK'lı ölü olarak silahları ile birlikte ele geçirildi. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgedeki operasyonun hava destekli olarak sürdüğü belirtildi.

  SİLAH VE PATLAYICILAR ELE GEÇİRİLDİ

  Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü yakınlarında 3 teröristin öldürüldüğü ve 1 Askerin bacağından hafif yaralandığı operasyondan sonra yapılan arazi arama ve taramasında, 3 uzun namlulu silah, 13 şarjör, 135 fişek, 2 silah üstü dürbün, 1 el dürbünü, 1 el telsizi, tuzaklanmış 2 patlayıcı madde düzeneği, 4 cep telefonu ve muhtelif gıda maddeleri ele geçirildi. Bacağında yaralanan ve adı açıklanmayan asker çatışma bölgesindeki ilk müdahale ardından helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı