Gündem Haberleri

  Şırnak’ta PKK’lıların karargah olarak kullandıkları binalar ateş altında

  Sekvan KÜDEN/ DHA
  18.04.2016 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Şırnak kent merkezindeki mahallelerde hendek kazıp barikat kuran PKK’lı teröristlere yönelik tanklar desteğinde sürdürülen operasyonda, özellikle örgüt üyelerinin karargah olarak kullandıkları binaların tespit edilip ateş altına alındığı belirtildi.

  İl merkezinde PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi, kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonlara bugün de devam edildi. Kent merkezinde yasağın devam ettiği mahallelerde PKK’lıların kazdıkları hendek, kurulan barikat ve döşenen patlayıcılar tek tek temizlenirken, operasyonlarda yüzde 48’lik alanın temizlendiği belirtildi. Asker, polis ve korucular, PKK’lılar tarafından kurulan tuzaklara karşı duyarlı hareket ederken, İsmet Paşa, Bahçelievler ve Yeni Mahalle’de PKK’lıların karargah olarak kullandıkları bölgeler toplar ve ağır makineli silahlarla vuruldu.

  PKK’lıların, yollara, barikat ve çukurlara, çelik tencere ve çaydanlıkların içine, rögar kapaklarının altına, kapıların arkasına yerleştirildiği el yapımı patlayıcılar tek tek ortaya çıkarılarak imha ediliyor. Evleri tahrip ederek, duvarları geçiş açmak için yıkan PKK’lıların kaçmak için kullandıkları tüneller de belirlenip imha edildiği belirtildi. 14 Mart’ta başlayan ve Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve geçici köy korucularının ortak yürüttüğü operasyonlarda şimdiye kadar 215 PKK’lı öldürüldüğü, 610 el yapımı patlayıcı imha edildiği ve 109 barikatın kaldırılarak, 15 çukurun kapatıldığı ifade edildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı