Gündem Haberleri

  Şırnak'ta hain tuzak son anda fark edildi

  DHA
  26.05.2010 - 13:29 | Son Güncelleme:

  Yer yer şiddetli çatışmaların yaşandığı Cizre-Güçlükonak İlçeleri arasındaki kırsal alanda bulunan Kilise Dağları´na askeri personel taşıyan minibüs konvoyu büyük tehlike atlattı.

  TUNCELİ'DE 5 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

  ŞIRNAK'ın Cizre ile Güçlükonak İlçeleri arasında bulununan Damcarla ve Kasrik bölgeleri arasında mayın taraması yapan askeri birlik, operasyon bölgesine onlarca askeri taşıyan minibüs konvoyunun geçtiği yolda, tuzaklanmış anti tank mayınını son anda farkederek imha etti.

  Şırnak kırsalında arazi arama ve tarama çalışmaları yapan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı birlikler ile Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sızan terörist gruplar arasında sıcak temas devam ediyor. Yer yer şiddetli çatışmaların yaşandığı Cizre-Güçlükonak İlçeleri arasındaki kırsal alanda bulunan Kilise Dağları´na askeri personel taşıyan minibüs konvoyu büyük tehlike atlatı. Kilise Dağları eteklerindeki Kasrik ve Damcarla bölgesinde mayın ve patlayıcı madde araması yapan askeri tim, tuzaklanmış anti tank mayınını son anda farketti. Mayının bulunduğu bölgede sıkı önlem alan güvenlik güçleri, sinyal karıştırcı jammer ve bomba imha uzmanları tarafından anti tank mayını güvenli bir şekilde imha edildi. İmha sırasında ortaya çıkan patlama sesi, civar köylerde kısa süreli paniğe yolaçtı.

   Adının açıklanmasını istemeyen askeri bir yetkili, Şırnak kırsalında farklı güzergahlarda her gün mayın, bomba ve patlayıcı madde arama tarama çalışması yapıldığını belirterek, "Bugün onlarca askerimiz son anda ölümden döndü. Operasyon bölgesine asker taşıyan minibüslerden önce yola çıkan arama tarama timi, son anda farkettiği anti tank mayınını başırılı bir şekilde imha ettiler ve onlarca askeri ölümden kurtardılar" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı