Gündem Haberleri

  Şırnak'ta Görmeç Jandarma Taburu'na saldırı: 3 şehit

  İHA - DHA
  31.07.2015 - 12:01 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ta izinden dönen askerlerin birliklerine götürülmesi için konvoyun yol emniyeti için görevli askerlere bu sabah PKK’lı teröristler ateş açtı. Saldırıda 1’i subay 3 asker şehit oldu. Bir terörist de silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede hava destekleri operasyonlar sürüyor.

  Gabar Dağı eteklerinde bulunan Şırnak Görmeç Jandarma Taburu'na uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Teröristlerin açtığı ilk ateşte 3 asker şehit edilirken, güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında sabah saatlerinden itibaren çatışmaların sürdüğü belirtiliyor.

  Şehidin, Akpınar Mahallesi'ndeki babaevine acı haber, 112 Acil Servis ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi.  Kara Kuvvetleri 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice üs bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlara,

  MALATYA, ANKARA VE DENİZLİ'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
  3 askerden Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi, Onbaşı Hamza Yıldırım ile er Kaan Kandemir'in ailelerinin oturduğu Malatya, Ankara ve Denizli'ye şehit ateşi düştü. Üsteğmen Tanrıverdi'nin Malatya kent merkezinde oturan ailesine, Onbaşı Hamza Yıldırım'ın Ankara'daki baba ocağına ve er Kaan Kandemir'in Denizli'nin Çivril İlçesi'nde oturan ailesine öğle saatlerinde askeri yetkililer haber verdi.

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit

  Haberin duyulmasının ardından Adnan Menderes Bulvarı ile şehidin ailesinin evine Türk bayrakları asıldı.İki çocuk sahibi Ayşe ve Ergün Çifti'nin, tezkere almasına 66 gün kalan oğulları Ömer Kaan Kandemir'i kısa süre önce Şırnak'taki birliğinde ziyaret ettikleri öğrenildi.

  BAYGINLIK GEÇİRDİLER

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit

  İbrahim Tanrıverdi'nin anne ve babasına acılı haberi 2 ordu komutanlığından gelen bir heyet verdi. 5 kardeşin en küçüğü olan Tanrıverdi’nin baba ocağında yas ve gözyaşı var. Baba Hasan Tanrıverdi ve Anne Gaffur Tanrıverdi acı haberi aldıktan sonra baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin evin içerisinde şehit üst teğmenin yakınlarına sağlık hizmeti verdikleri bildirildi.

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit

  TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI

  Şehit Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım'ın Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Ankara Merkez Komutanlığı ekipleri tarafından acı haber aileye sağlık görevlilerinin kontrolünde verildi. Şehidin Bala İlçesi Karahamzalı köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Şehidin evinin bulunduğu sokak komşuları tarafından Türk bayrakları ile donatıldı.

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit

  GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Akçay'daki Görmeç ve Seslice Üs bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda 1 subay, 1 erbaş ve 1 er olmak üzere 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit

  "Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "30 Temmuz 2015 günü saat 09.10 sularında, Kara Kuvvetleri 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlarımıza, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde; bir subay, bir erbaş ve bir er olmak üzere üç kahraman personelimiz şehit olmuştur. Olay bölgesine İHA, silahlı helikopterler ve komando unsurları sevk edilmiş, bir terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlere yönelik operasyon devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."

  Şırnakta Görmeç Jandarma Taburuna saldırı: 3 şehit Şırnak'ta 7 PKK'lı teslim oldu

  TERÖR HEDEFLERİ BOMBALANDI

  Şırnak Akçay’da bulunan Kara Kuvvetleri 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Görmeç ve Seslice üs bölgelerine izinden dönen personeli götüren konvoya yol emniyeti sağlayan askerlere sabah PKK’lı teröristlerin saldırısında 3 askerin şehit olmasının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  Operasyon kapsamında Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra helikopterler, Küpeli Dağı’nda PKK’lı teröristlerin bulunduğu noktaları havadan bombaladı. Operasyon bölgesine gönderilen İHA ile de saldırıyı yapan terörist grubun izi sürüldü.

  Bölgede başlatılan operasyon sürerken, bombalanan bölgelerden dumanların yükseldiği görüldü.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı