Gündem Haberleri

  Şırnak'ta çatışma: 1 asker şehit

  DHA
  16.08.2017 - 09:24 | Son Güncelleme:

  Namaz Dağı Sori Tepe Mevkii’ndesürdürülen operasyonda 1 asker şehit oldu.Merkez Güneyçam Köyü üs bölgesine bu sabah roketatarla saldıran PKK’lı teröristler, güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine kaçtı.

  Namaz Dağı Şerivan Ormanları Sori Tepe Mevkii’ndeki sürdürülen operasyonda güvenlik güçleri ile PKKlı teröristler arasında bu sabah çatışma çıktı. Çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu. Bölgede başlatılan operasyon devam ediyor. Şehit askerin cenazesi, helikopter ile Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na ordan ambulans ile Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Çıkan çatışma ardından PKKlı teröristler kaçarken, üs bölgesinden PKKlıların muhtemel kaçış noktaları ateş altına alındı. Operasyonlara ATAK tipi helikopter de havadan destek verdi.

  Şırnak’ta PKK'dan eş zamanlı saldırı: 1 şehitŞırnak Merkez Güneyçam Köyü Üs bölgesi ile Şerivan Ormanları Sori Tepe mevkiinde operasyon yürüten güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.Edinilen bilgiye göre, sabah saat 06.00 sıralarında Şırnak Merkez Güneyçam Köyü Üs bölgesi’ne PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırı düzenlendi. Saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonrası PKK’lılar kaçarken, üs bölgesinden PKK’lıların muhtemel kaçış noktalarına havan topları ile atış yapıldı.Güneyçam’daki çatışma ile eş zamanlı olarak Şırnak Merkez Şerivan Ormanları Sori tepe mıntıkasında operasyona giden güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. PKK’lı teröristler tarafından açılan ilk ateşte 1 asker şehit olurken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Şehit askerin cenazesi helikopter ile 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na oradan da ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.Kaçan PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için Namaz Dağı Üs Bölgesi’nden derin vadiler top atışları yapılırken, Atak tipi helikopter de operasyona destek veriyor.Bölgede operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı