Gündem Haberleri

  Şırnak'ta bir yanda coşkulu kutlama, bir yanda operasyon

  Ümit KOZAN- Mustafa ŞAN- Ali GÜLERYÜZ/ ŞIRNAK, (DHA)
  29.10.2007 - 15:02 | Son Güncelleme:

  CUMHURİYET Bayramı Şırnak'ta da coşkuyla kutlanırken, bir yandan da Kobra tibi helikopterler Cudi ve Gabar Dağı’ndaki terörist yuvalarına bombalar yağdırdı. Dağlardan yükselen dumanlar törenin yapıldığı alandan görüldü.

  Şırnak'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Şehir Stadyumu'nda Vali Selahattin Aparı, Belediye Başkanı Ahmet Ertak, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu'nun halkın ve askerlerin bayramanı kutlama geçişiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Vali Selahattin Aparı, bölgede yaşanan terör olaylarına değindi. Halkın terör konusunda duyarlı olmasını isteyeh Aparı, “Türkiye Cumhuriyeti hiç bir terörist faaliyet tarafından yapratılamayacaktır” dedi. Törende askeri birliklerin geçişi sırasında, öğrenciler ellerinde Türk Bayraklarıyla, “Hepimiz Mehmetçiğiz, Türkiye sizinle gurur duyuyor” sloganları attı.

  Şırnak'ta olağanüstü güvenlik önlemleri altında kutlamalar gerçekleştirilirken, bir yandan da teröristlere yönelik operasyonlar sürdü. Kobra tipi helikopterler tören alanının üzerinden geçiş yaparak Cudi ve Gabar Dağı'ndaki terörist yuvalarına bomba yağdırdı. Bombalamadan sonra dağlardan yükselen dumanlar terön alanından rahatlıkla görüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı