GeriGündem Şırnak'ta binlerce kişi silah istedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şırnak'ta binlerce kişi silah istedi

Şırnak’ın Ayrım, Üçkardeş ve Taraklı katliamlarının yıldönümü nedeniyle Şenoba’da düzenlenen “Şehitleri anma günü”ne katılan binlerce kişi, korucu olmak istedi. Gönüllü koruculara silah dağıtıldı.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ayrım, Üçkardeş, Taraklı mezralarında PKK’nın aynı gün gerçekleştirdiği ve 15 kişiyi katlettiği eylemin 18. yıldönümünde, binlerce kişi köy korucusu olmak için Şırnak Valisi Selahattin Aparı, Tümgeneral Ahmet Yavuz’dan yardım istedi. Şenoba’da katliam lanetlenirken, gönüllü köy korucusu olmak isteyenlere de silah dağıtıldı.

Şenoba’da düzenlenen törende, Ayrım, Üçkardeş ve Taraklı’da öldürülen 15 kişinin mezarları ziyaret edildi. Yaklaşık 10 bin kişi, PKK aleyhine sloganlar atarken, öldürülenler arasında adı bile konulmamış bebekler bulunduğu da konuşmacılar tarafından belirtildi.

Şenoba’da korucubaşı Hazım Babat da yaptığı konuşmada, terörle mücadele ve ülkenin bütünlüğünün korunması konusunda kanlarının son damlasına kadar mücadele edeceklerini söyledi. Hazım Babat, konuşmasında “Devletimize, güvenlik güçlerimize güveniyoruz. Sonsuza kadar da mücadelelerinin yanındayız. Ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışanlar da sonunda buna kimsenin gücünün yetmeyeceğini görecektir” dedi.

SINIR GÜVENLİĞİ VE ASKER SAYISI

Güvenlik güçlerinin sınırdaki sayısının her gün değişik gösterildiğini belirten Hazım Babat, “Askerimiz her zaman burada. İlkbaharda kaç asker varsa yine aynı sayıda asker bulunuyor. Biz de korucular olarak askerimizin emrindeyiz” dedi.

Öldürülen vatandaşları anma gönüne katılan binlerce kişi, PKK aleyhine sloganlar eşliğinde, korucu olmak istediklerini de dile getirdiler. Gönüllü köy korucularına silah dağıtımı da yapıldı. Mülki ve askeri yetkililer, terörle mücadelenin kesintisiz bir biçimde devam edeceğini söylediler.
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle