Gündem Haberleri

  Şırnak Valisi: Özkan: Saldırı tüm Şırnak halkına yapılmıştır

  Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK, (DHA)
  20.08.2012 - 20:27 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK Valisi Vahdettin Özkan, dün PKK’lı teröristlerin Şehit Mehmet İşlek Polis Merkezi ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına düzenlediği saldırıyı, tüm Şırnak halkına düzenlenmiş bir saldırı olarak değerlendirdi.

  Şırnak Valisi Vahdettin Özkan dün gece PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu bir polis memurunun yaralandığı Şehit Mehmet İşlek Polis Merkezi’ni ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Özkan, saldırıya uğrayan yerin Şırnak’ın merkezi olduğunu belirterek, "Buraya roket atmak, silah sıkmak sadece güvenlik birimlerine değil, Şırnak halkına, Şırnak halkının güvenine ve Şırnak’ın değerlerine silah sıkmaktır, roket atmaktır. Bu olayı yapanlar kesinlikle Şırnak’ı seven insanlar olamaz. Bu saldırı bölge insanını kendi kurşunlarına, bununla birlikte güvenlik kuvvetlerinin kurşununa nasıl hedef yapabiliriz düşüncesiyle gerçekleştirilmiş bir eylemdir. Bu yozlaşmış bir stratejik düşüncesinin yansımasıdır" dedi. Vali Özkan, şöyle konuştu:

  "Bu insanlar buraya gelip; kadın, çocuk demeden ve bakınız bir bayram gecesinde binlerce Şırnaklı bu sokakta yürürken, buraya kurşun yağdırıp karşı taraftan kurşun beklemişlerdir. Bu gerçekleşseydi Allah muhafaza binlerce Şırnaklının can güvenliği tehlikeye girmiş olurdu. Dolaysıyla bu işi yapanlar Şırnak’ın düşmanıdırlar, Şırnak’ı sevmiş olmaz ve Şırnak’ın kültürüyle, inancıyla ilgisiz insanlardır. Arkadaşlarımızın ellerine sağlık, sağduyulu, eğitimli ve anında karşı koyuşlarıyla böyle bir musibeti bertaraf etmişlerdir. Terör, silah hiçbir zaman amacına ulaşamaz. Bu çarşı ortasında eylem yapmak Şırnak’ın kültürüne inancına yönelik bir saldırıdır."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı