GeriGündem Şırnak Valisi Hasan İpek: Sahile bakarak kafayı çekerken tweet atmak...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  75
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şırnak Valisi Hasan İpek: Sahile bakarak kafayı çekerken tweet atmak...

Şırnak Valisi Hasan İpek: Sahile bakarak kafayı çekerken tweet atmak...
refid:27958654 ilişkili resim dosyası

"Şırnak, hanımını koluna takıp, çocuğuyla sokağa çıkamaz hale getirmek isteyenlere karşı dimdik ayakta duracak'' diyen Vali Hasan İpek, ''Sahile bakarak, kafayı çekerken, tweet atmak, bilmem nerede ne yaparken, Şırnak hakkında laflar söylemek, bunlar boş ve yanlış şeyler'' ifadelerini kullandı.

Vali İpek, Dicle Kalkınma Ajansı'nca (DİKA) bir otelde düzenlenen "Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı" toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, kalkınma ajanslarının, ülkenin yerelden kalkınabilmesi ve yerel dinamiklerin daha fazla harekete geçirilebilmesi için kurulduğunu söyledi.

Ajansın mali destek programlarından Şırnak'ın geçen yıl yüzde 32 pay aldığını belirten İpek, şöyle konuştu:
"Ben bu katkının birkaç yıl daha Şırnak lehine pozitif olarak devam edeceğine inanıyorum. Çünkü Şırnak, maalesef 1900'lü yılların başından beri bazılarının laboratuvarları haline gelmiş. Her türlü projelerini Şırnak'tan başlatarak, Şırnak'ı sürekli sıkıntılı bir hale getirmişler."

''İNGİLİZ AJANINI ŞIRNAKLILAR KOVDU''

İpek, 1917 yılında bölge halkını birbirine düşürmek isteyen İngiliz ajanı Lawrence'yi Şırnaklıların kovduğunu anımsatarak, bugün de aynı şekilde bölgede bu tür odakların varlığına dikkati çekti.

Barış ve kardeşlik ortamının hakim olmasıyla Şırnak'ın kalkındığına değinen İpek, "Şırnak halkı, bu oyunlardan başını kaldırabilirse 5 yılda Türkiye'nin ilk 20 ili arasına mutlaka girecektir. 10 yıl içinde en kalkınmış ilk 10'a mutlaka girecektir" ifadesini kullandı.

Şırnak Valisi Hasan İpek: Sahile bakarak kafayı çekerken tweet atmak...

''SAHİLE BAKARAK, KAFAYI ÇEKERKEN TWEET ATMAK...''

"Şırnak, hanımını koluna takıp, çocuğuyla sokağa çıkamaz hale getirmek isteyenlere karşı dimdik ayakta duracak. Ülkenin en başarılı, zeki ve ülkesini en fazla seven insanların bulunduğu illerin başında Şırnak gelir" diyen İpek, şöyle devam etti:
"Sağıyla soluyla, şu siyasi görüşüyle bu siyasi görüşüyle, kimsenin Şırnak'la uğraşmamasını temenni ediyorum. Sahile bakarak, kafayı çekerken, tweet atmak, bilmem nerede ne yaparken, Şırnak hakkında laflar söylemek, bunlar boş ve yanlış şeyler. Şırnak'ı düşünen insanlar gelsinler, nasıl hizmet edilir görsünler. Eğer bir hayır işleyecekler ise ya gölge etmesinler ya da gelsinler Şırnak için bir taşı, bir taşın üstüne koysunlar."

''BARIŞIN HAKİM OLMASINI İSTİYORUZ''

Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan ise bir gazetede Vali İpek ve HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile ilgili yayımlanan haberin doğru olmadığını savundu.

"Haberde 'Cizre'de meydana gelen olayların fitilini yapmış oldukları bir görüşme ile alevlemişler' gibi yansıtılmış" diyen Kadırhan, şöyle konuştu:
"Bu haberi yapan gazetenin habercisi ve yayın yönetmeninin daha dikkatli olmalarını istiyorum. Yani bu savaş dilidir. Kesinlikle gerçeği yansıtmayan, milletvekilimizi ve valimizi hedefe koyan bu tip yansımalar savaş dilidir. Biz barışın hakim olmasını istiyoruz."

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ise Vali İpek'in Şırnak'ta göreve başladığı günden bugüne, kentte huzur ve güvenliği sağladığını kaydetti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle