Gündem Haberleri

  Şırnak Valiliği'nden sokağa çıkma yasağı açıklaması

  CİZRE (ŞIRNAK) (DHA)
  05.09.2015 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Şırnak Valiliği tarafından Cizre İlçesi'nde dün saat 20.00'den ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

  Açıklamada, "Valiliğimizce Cizre ilçemizde saat 20:00'dan itibaren ilan edilen sokağa çıkma yasağı Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması ve bu esnada vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin herhangi bir zarar görmemesi için alınmıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve kamu düzeninin korunması için güvenlik kuvvetlerimiz çok dikkatli bir şekilde görevlerini ifa etmektedir" denildi.

  İKİNCİ AÇIKLAMA : SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM ETMEKTEDİR

  Şırnak Valiliği tarafından Cizre İlçesi'nde dün saat 20.00'den, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine ilişkin ikinci yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "İlimiz Cizre İlçesinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenini bozan, can ve mal güvenliğini tehdit eden ve roket, patlayıcı ve uzun namlulu silahlarla saldıran Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanmasına ve Bölücü Terör Örgüt mensuplarınca el yapımı patlayıcı, bomba, mayın düzenekleri yerleştirilerek oluşturulmuş hendek ve barikatların bertaraf edilmesine yönelik güvenlik kuvvetlerimizce yapılan çalışmalar titizlikle sürdürülmekte olup, bu çerçevede vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam etmektedir" denildi.

  NUSAYBİN'DE KEPENKLER KAPALI

  Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dün gece hendeklerin kazıldığı sokaklarda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri ile PKK'nın şehirlerdeki gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) mensupları arasında çıkan çatışmada 22 yaşındaki Lokman Süne'nin öldürülmesini protesto etmek amacıyla esnaflar işyerlerini açmadı. Eczane ve fırınların dışındaki tüm işyerlerinin kapalı olduğu ilçede polis panzerleri çıkabilecek olaylara karşı sıkı güvenlik önlemi aldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı