Gündem Haberleri

  Şırnak İl Sağlık Müdürü'ne silahlı saldırı

  ŞIRNAK, (DHA)
  24.11.2009 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Şırnak İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Hayyam Elçi, henüz belirlenemeyen nedenle makamında tartıştığı bir eczacının silahlı saldırısına uğradı. Elçi, olaydan yara almadan kurtuldu.

  Şırnak’ta başkasına ait diploma ile eczane işleten Murat Ç.’nin eczanesinde Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde, eksikler belirlendi. İddiaya göre ekipler Murat Ç.'ye cezai işlem uyguladı. Ceza üzerine Murat Ç., bugün saat 13.00'de Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi’nin de ağabeyi olan İl Sağlık Müdür Vekili doktor Muhsin Hayyam Elçi’nin makamına gitti.

  Murat Ç., Elçi ile bir süre tartıştıktan sonra üzerinde taşıdığı tabancasın çıkarıp, kendi başına dayayarak, “Siz beni bitireceksiniz” dedikten sonra tabancayı Elçi’ye doğru yöneltip önce bacaklarına 2 el, ardından da havaya 2 el olmak üzere 4 el ateş etti. Tabancadan çıkan kurşanlar Elçi’ye isabet etmedi.

  Silah sesleri üzerine odaya giren Sağlık Müdürlüğü çalışanları Murat Ç.'yi etkisiz hale getirdi. Bu sırada bir fırsatını bulup kaçan Murat Ç., daha sonra polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Murat Ç.'nin soruşturması sürüyor.

  Kardeşi silahlı saldırıya uğrayan Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi, olaya üzüldüğünü belirterek, “Ancak kentte çok sayıda başkasından kiralanan diploma ile eczane işletiliyor. Bu da zaman zaman sorunlara neden oluyor” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı