Gündem Haberleri

  Şırnak Devlet Hastanesi’nde yangın paniği

  Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK, (DHA)
  31.07.2009 - 07:21 | Son Güncelleme:

  Şırnak Devlet Hastanesi'nde elektrik kablolarından çıkan yangın paniğe yolaçtı. Önlem amacıyla durumu acil görülen 1'i bebek 5 hasta, Cizre Devet Hastanesi'ne sevkedildi.

  Şırnak Devlet Hastanesi'nde elektrik panosuna giren bir kedinin yolaçtığı yangın, endişe yarattı. Elektrik panosundaki yangın nedeniyle hastanenin yaklaşık 1 saat elektrikleri kesildi. Durumu acil olmayan hasta yakınları, hastalarını kollarındaki serumlarla birlikte eve götürürken, elektriksiz kalan hastanede 2 yoğun bakım ünitesi hastası, 2 doğum ve 1 çocuk olmak üzere 5 hasta ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi’ne sevkedildi. Elektrik panosundaki yangın ise DEDAŞ ve Sivil Savunma görevlilerinin müdahalesiyle söndürüldü. kısa sürede arıza giderilerek hastaneye bir saat sonra elektrik verildi.

  KEDİ YÜZÜNDEN

  Haberin duyulması üzerine hastaneye gelerek yetkililerden bilgi alan Şırnak Vali Yardımcısı Mahmut Kaşıkçı, bir kedinin elektrik panosuna girmesi sonucu burada yangın çıktığını söyledi. Ana panonun tamamen yandığını belirten Vali Yardımcısı Mahmut Kaşıkçı, 5 hastanın da Cizre İlçesi'ndeki hastaneye sevkedildiğini belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı