Gündem Haberleri

  Sirmen resmen aday

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen CHP Genel Başkanlığına adaylığını dün resmen açıkladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan'ın da bulunduğu toplantıda adaylığını açıklayan Sirmen, CHP'nin kendi iç sorunlarına boğulduğunu ve toplumun sorunlarını bir türlü gündemine almadığını savundu.

  CHP'nin bugünkü haliyle halka güven vermekten uzak ve endişeli bir yapıya büründüğünü söyleyen Sirmen, vatandaşlardan gelen talep üzerine genel başkanlığa aday olduğunu söyledi. Sirmen, şöyle dedi:

  ‘‘Son zamanlarda herkes ‘partiye neden el koymuyorsunuz' diye bana sitem etmeye başlamışlardı. Celal Doğan ile görüştüm, bir altenratif yaratalım dedim. Aday olmasına ve benim de kendisini destekleyeceğimi söyledim. Ancak Celal Doğan, düşünmediğini söyleyince ben kendim için düşündüm. CHP'yi şahlandıracak bir yapı göremediğim için aday olmaya karar verdim. CHP Genel Başkanlığına şu anda resmen aday oluyorum. Kendimi CHP'nin onurlu kurultay delegelerine emanet ediyorum. İlk turda seçileceğime de inanıyorum’’.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı