GeriGündem Şirket astrolojisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şirket astrolojisi

Yeniden yapılanma dönemi

Ekonomiyi ve iş hayatını simgeleyen Satürn, 5 Ekim Cuma günü Akrep burcuna geçiyor. Üstelik 29 sene sonra! İki buçuk yıl boyunca gündemimize yepyeni konular girecek.

Satürn’ün yeni konumuyla birlikte bireylerin, kurumların, ülkelerin hayatları bambaşka bir zemine oturacak. Bazı iş alanlarının güçlendiğini, bazılarınınsa yerle bir olduğunu göreceğiz. Örneğin Akrep zamanı (23 Ekim-22 Kasım) kurulmuş şirketlerin yeniden yapılanması güçlenmelerini sağlarken, Boğa (22 Nisan-23 Mayıs) zamanı kurulan şirketlerse dışarıdan gelen kısıtlamalara maruz kalabilir, pek çoğu yeni ortaklıklar kurabilir.
2014 sonuna kadar sürecek bu dönemde, dünya üzerinde tüm devletlerin vergi sistemlerini reorganize ettiğini, uzun dönem yürürlükte kalacak vergi düzenlemelerinin geleceğini söyleyelim.
Petrol ve türevlerinin kullanımı ve ticareti üzerinde düzenlemeler dikkat çekecek. Bir süredir yanlış giden, halının altına süpürülen sorunlar daha fazla ertelenemeyecek ve çeşitli yerlerden patlak verecek. Patlakların yama yapılması yerine, bu sefer dünya çapında kökten, yepyeni düzenlemelere gidilmesi beklenebilir.

BANKALARDA BÜYÜK DEĞİŞİM

Son yıllarda tüketicilerin gözbebeği olan e-ticaret uygulamaları Satürn’ün Akrep burcuna geçişinden doğrudan etkilenecek sektör gibi görünüyor. Bu alanda, şimdiye kadar fazla özgür ama bir o kadar da karışık bir ortam olduğunu görüyoruz. İnternet üzerinden alışverişin, bilişim ve ticaret hukukuna dayalı yeni kanunlarla yönetilmesi, regüle edilmesi kaçınılmaz. Alıcı, satıcı ve aracı şirketleri koruyan hakların, süreçlerin standart hale gelmesi öncelikli çalışmaların başında yer alacak.
Başkalarının parasını yönetmek Akrep burcunun işidir. Finans dünyası, bankalar, aracı kurumlar ve özel fon şirketleri, önümüzdeki aylarda iş yapış şekillerini daha verimli, daha disiplinli hale getirmek için önlemler almak zorunda. Tablo karamsar gibi görünse de, finansal piyasaların, asıl faydaya odaklanmalarını sağlayacak.
Emlak, arsa ve değerli taşların değerlerinin düşmesini bekleyebiliriz. Maddi birikimlere dayalı güvenceye inanan kurumlar ve kişiler, bu transitten en çok etkilenenler olacak. 2014 sonuna dek yatırımlarımızı ortak yapmaya, paraları birleştirmeye çalışalım.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle