Gündem Haberleri

  Şirince'ye koruma planı

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 11:44 | Son Güncelleme:

  İzmir`in Selçuk İlçesi`ne bağlı tarihi Şirince Köyü`nün 1. derece arkeolojik SİT kapsamında olması dolayısıyla hazırlanacak Koruma Amaçlı İmar Planı için ihale açılacağı bildirildi.

  Selçuk Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Selçuk`ta görev yapan ulusal ve yerel gazetelerin muhabirleri ile Şirince Köyü`nde yemek yiyerek sohbet etti. Sandıkçı, 1. derece arkeolojik SİT kapsamında olması nedeniyle Koruma Amaçlı İmar Planı`nın yapılmasına hız verildiğini belirtti.

  Sandıkçı, Koruma Amaçlı İmar Planı`nın ihale edilebilmesi için 60 milyar lira ödenek gönderildiğini, ödeneğin İzmir Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü`ne aktarıldığını anlattı. Sandıkçı, "Bundan böyle Şirince`de gelişigüzel yapılaşma olamayacak. Yapılaşma ile ilgili işlemlerde de zaman kaybı ortadan kalkacak" dedi.

  Öte yandan, Selçuk`ta 2001 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 258 kişiye nakdi, 830 kişiye sağlık, 820 kişiye yiyecek, 166 kişiye yakacak, 1991 kişiye öğrenim yardımı sağlandığını anlatan Hayri Sandıkçı, toplam 93 milyar lira yardım yapıldığını, Selçuk Devlet Hastanesi`ne de 18 milyar liralık yardım sağlandığını bildirdi.
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı