Gündem Haberleri

  Sırasız sınıflar

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitimde Avrupa Birliği standardını hedef alan Antalya'da öğrenciler bir haftadır kendilerine eğitim verecek öğretmen ve oturacak sıra bulamıyor.

  ÖĞRETMEN YOK

  YENİ eğitim öğretim yılı bir hafta önce başlamasına rağmen Antalya'nın merkezindeki Etiler Mahallesi'nde bulunan ve eski Antalya Valisi Saim Çotur'un adını taşıyan ilköğretim okulunda, hala sıra ve öğretmen eksikliği giderilemiyor.

  OKULDAKİ EKSİKLER

  Vali Saim Çotur İlköğretim Okulu'nun bazı sınıfları bir haftadır öğretmensiz. Derslere geçici öğretmenler giriyor. 1-C ve 2-A sınıflarındaki öğretmen eksiği, öğrenci velilerini çileden çıkardı. Aynı okulun 7. sınıfında ise oturacak sıra yok.

  DIŞARI ÇIKARILIYOR

  Okul yöneticileri, sırasız sınıflara girilmesini önlemek için kapıları kapatıyor ve öğrencileri dışarı çıkarıyor. Açık olan sınıfta ise öğrenciler yerde oturarak öğretmen bekliyor. Okul yöneticileri ise, hiç bir eksik olmadığını iddia ediyor.

  Müdürden söz

  Milli Eğitim Müdürü Süleyman Akyüz, ‘‘Saim Çotur İlköğretim Okulu'nda öğretmen eksiği olan sınıflara geçici öğretmenler giriyor. Dersler boş geçmiyor. Geçtiğimiz yıl bu binada eğitim gören Hızır Reis Lisesi'ni bu yıl ayırdık. Onlar da okuldaki sıraları götürmüş. Yeni sıralar en kısa zamanda tamamlanacak ’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı