Gündem Haberleri

  Sıradışı divayı canlandıracak

  Hürriyet Haber
  01.05.2008 - 12:34 | Son Güncelleme:

  Şu sıralar ilk bebeğinini bekleyen ünlü yıldız Nicole Kidman anne olur olmaz yeniden kamera karşısına geçecek. Kidman; bu kez 1960'ların sıradışı pop yıldızlarından Dusty Springfield'i canlandıracak.

  Filmde Kidman'ın rol arkadaşlarının kim olacağı henüz belli değil.

  Uyuşturucu ve alkol bağımlılığının yanısıra psikolojik sorunlarla da mücadele eden ve 59 yaşında göğüs kanseri yüzünden yaşamını yitiren Springfield'in hayatından kesitler sunan filmin senaryosunu Michael Cunnigham kaleme aldı.

  Cunnigham;  Kidman'a Oscar ödülü kaandıran The Hours (Saatler) adlı flimin de senaristiydi. Kidman bu filmde çizdiği Virginia Woolf kompozisyonuyla Oscar ödülünü kazanmıştı.

  60'LARIN EN GÖZDE İNGİLİZ ŞARKICILARINDAN BİRİYDİ

  Sıradışı divayı canlandıracak
  Dusty Springfield
  1960'ların en gözde şarkıcılarından biri olan Dusty Springfield, 1939 yılında doğdu.

  İlk single'ı I Only Want to Be With You hem ABD'de hem de İngiltere'de başarılı oldu. Bunu birçok single ve albüm takip etti.

  Bunlardan birkaçı Stay Awhile,I Just Don't Know What to Do With Myself ve Losing You. Ardından kendisi için yazılan The Look of Love geldi ve bu şarkı Bond filminde kullanıldığı için Akademi Ödülü adayı oldu.
  1964 yılında zamanının en büyük solo şarkıcısı oldu.

  Yaşamı boyunca alkol ve uyuşturucu bağımlılığının yanısıra psikolojik sorunlarla da mücadele eden Springfield 1999'da göğüs kanseri nedeniyle yaşama veda etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı