Gündem Haberleri

  Siparişle lüks otomobil çalan çeteye suçüstü

  Arda AKIN/ANKARA
  20.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sipariş üzerine lüks otomobil çalan bir çete ortaya çıkarıldı. Çaldıkları araçların şasi numaralarını değiştiren çeteye karşı gerçekleştirilen "Kasap" adlı operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

  KAÇAKÇILIK ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, üç aydır yürüttükleri soruşturma kapsamında oto hırsızlığı yapan çetenin varlığını tespit etti. Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan’ın talimatıyla "Kasap" adı verilen operasyon için düğmeye basıldı. Çoğunluğu sabıkalı hırsızlardan oluşan şebekenin çökertilmesi amacıyla Hatay, Antalya, Batman ve Ankara’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

  ’İKİZ OTO’ YAPTILAR

  Müşterilerin siparişleri doğrultusunda lüks otomobilleri çalan çete üyeleri, parçalayıp şasi numaralarını değiştirdikleri otomobilleri, yeniden satışa hazır hale getirerek başka işyerlerine satıyorlardı. Çetenin liderliğini Yücel B., Selahattin U. ve Mesut T’nin yaptığı açıklandı. 100’e yakın otomobile ait yedek parça ele geçirilen operasyonda, bu parçaların hangilerinin çalıntı olduğunun kriminal incelemenin ardından belirleneceği kaydedildi.

  PARÇALANMIŞ 8 OTO

  Operasyonda üçü çalıntı olduğu kesinleşen sekiz otomobil, bir adet yarı parçalanmış otomobil, beş adet tabanca ve bu tabancalara ait fişekler, 158 adet otolara ait motor ve şasi numarası olarak kullanılan, üzerinde harf ve rakamların bulunduğu alet, 57 adet değişik araçlara ait kontak ve oto anahtarları, 26 adet değişik araçlara ait motor ve şasi metal levhaları, suçtan elde edilen 18 bin 300 ABD doları ve bin 600 Euro, çok sayıda trafik tescil belgesi, araç plakası, değişik isimler adına tanzim edilmiş sürücü belgeleri ve nüfus cüzdanları ele geçirildi. 20 çete mensubu, otomobil çalmak ve sahte evrak düzenleyerek satmanın dışında suç işlemek amacıyla örgüt kurmaktan gözaltına alındığı öğrenildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı