Gündem Haberleri

  Sınırda sıcak saatler

  AA
  09.10.2017 - 11:16 | Son Güncelleme:

  İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında Hatay'a gelen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı ile askeri araçlar Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı.

  İntikalin yapılacağı İdlib'in sınır komşusu Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik bugün de devam etti.  Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcılar ve askeri araçlar ilçedeki sınır bölgesine sevk edildi.
  Sınır hattına konuşlanan araçların zaman zaman yer değiştirdiği görülürken, bazı iş makineleri ve kamyonların da askeri araçların kullandığı sınırdaki yolları onardığı gözlendi.
  Sınırda sıcak saatler

  Sınırda tanklara çöl kamuflajıSuriye’de Özgür Suriye Ordusu, İdlib operasyonuna başlarken Türkiye tarafından da Fırtına obüsleri ateşlenerek bu güçlerin bölgedeki ‘ön temizliğine’ destek verildi. İdlib harekâtı kapsamında Hatay’a gelen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı ile obüs Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı. İdlib’de görev alacak olan Leopard tankları da sınır hattına sevk edildi. Tankların çöl rengiyle boyanarak bölgenin doğal koşullarına uygun kamuflajlarının yapıldığı görüldü.

  Sınırda sıcak saatler

  İdlib fırtınası...İdlib 'fırtına'sı...

  Sınırda sıcak anlarSınırda sıcak anlar

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı