Gündem Haberleri

  Sınırda kaçak operasyonu

  aa
  18.10.2005 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Edirne'de, son 2 günde 336 kaçak yakalandı.

  Jandarma ve sınır devriye ekipleri, merkeze bağlı Bosnaköy, Budakdoğanca köyleri ve Pazarkule Sınır Kapısı'nda, İpsala İlçesi'ne bağlı Ahırköy, Sarıcaali köyleri ve Karpuzlu Beldesi'nde, Uzunköprü İlçesi'ne bağlı Çalıköy ve Gemici köylerinde, Meriç İlçesi'ne bağlı Nasuhbey ve Adasarhanlı köylerinde, yasadışı yollardan sınırı geçerek Yunanistan'a gitmek isteyen Moritanya, Fas, Irak, Filistin, Pakistan, Somali, Afrika, Gürcistan, Hong Kong, Sri Lanka ve Çin vatandaşı toplam 334 kişi ile 2 Türk vatandaşı yakaladı.

  Gözaltına alınan yabancı uyrukluların Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi'ne gönderildiği, Türk vatandaşları hakkında ise soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  KAÇAKLARI BARINDIRMADA SORUN YAŞANIYOR

  Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı,  son günlerde kaçak sayısının artması nedeniyle barındırmada sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

  Kaçakların Türkiye'ye girişinin doğu illerinden olduğunu ve Edirne'de yakalanan kaçakların aynı illerden sınır dışı edilmesi gerektiğini ifade eden Avcı, “Bize doğu illerinden bir cevap gelmediğinden yabancı uyrukluları sınır dışı edemiyor ve bekletiyoruz” dedi.

  Şu anda Edirne'de yurda yasal olmayan yollardan giriş yapan 400 kişinin bulunduğunu bildiren Avcı, kaçakları Yeniimaret Barınmaevi'nde ve Trakya Üniversitesi'nden tahsis ettikleri Tunca Kışlası'nda barındırdıklarını belirtti.
  Yeni yakalanan kaçakları barındıracak yer olmadığını bildiren Avcı, hükümetin en kısa sürede bu konuya çözüm bulması gerektiğini kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı