GeriGündem Sınır polisleri Elmadağ'da yetişecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sınır polisleri Elmadağ'da yetişecek

ANKARA’nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi’nde 1991 yılında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından 1991 yılında temeli atılan Milli Eğitim Akademisi, İçişleri Bakanlığı’na devredilerek polis akademisine dönüştürüldü. Akademide sınır polisleri yetiştirilecek.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından temeli atılan ve ’açılışına da mutlaka geleceğim’ dediği Milli Eğitim Akademisi, İçişleri Bakanlığı’na devredilerek polis akademisi oldu. Açılış, 2009 yılında Milli Eğitim Akademisi olarak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile dönemin Milli Eğitim Bakanı Doç Dr. Hüseyin Çelik tarafından gerçekleştirildi. Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen akademi faliyete geçirilelemedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol gereği 140 dönüm arazi üzerinde bulunan 6 bloktan oluşan yerleşke, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne devredildi. Yerleşkede bulunan yetkililerden alınan bilgiye göre, sınır güvenliği koruma kapsamında 1000 polis yetiştirilecek. Binalarda 250 personel görev yapacak. Yerleşkede futbol ve veleybol sahalarının yanı sıra koşu yolu ve bir yüzme havuzu da bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle