GeriGündem Sınır ötesine karşı çıkanlar PKK yandaşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sınır ötesine karşı çıkanlar PKK yandaşı

Sınır ötesine karşı çıkanlar PKK yandaşı
refid:7480832 ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sınır ötesi operasyona karşı çıkanlara çok sert tepki gösterdi.

Bahçeli, "Türkiye’nin içinde de benzer tepki doğar" yönünde görüş öne süren parlamenterlere "Her yer Kandil yapılır" diye seslendi. Sınır ötesine karşı çıkan düşünür ve yazarlar için "PKK yandaşı" dedi. Genel Merkezde partililerle bayramlaşan Bahçeli, şunları söyledi:

BAŞBAKAN’IN KARARLILIĞI Sınır ötesi operasyona ilişkin tezkere bayramdan sonra gündeme gelecek ve Başbakan Erdoğan’ı bu konuda çok karar gördük. Bayramdan sonra aynı kararlılığın devam etmesini umuyorum. Sınır ötesi operasyonun terörle mücadele için gereklidir ve bu çalışma tamamlanmalıdır.

ÖRTÜLÜ PKK YANDAŞLARI Basından takip ediyoruz; bir takım çevreler, bazı düşünürler, yazarlar, bazı televizyon programcıları ’sınır ötesi operasyonun terörle mücadelede sonuç vermeyeceğini’ ifade etmeye çalışmaktadır. Geçmişten bugüne kadar terörle mücadelenin her aşaması yakından incelendiğinde yine aynı kişiler, alınması gereken her tedbirin sonuçsuz olacağını ifade etmektedir. Yani ’Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadelede hiçbir tedbir almasın’ demek istemektedir. Ne yapılması gerektiğini de açıkça söyleyememektedirler. Onların niyetleri bellidir. Onlar, Türkiye’nin aşama aşama bölünmesinde dolaylı katkısı olan örtülü PKK yandaşlarıdır. Siyasi iktidarın, bu tür baskılara kapılarak bugünkü kararlılığından vazgeçme gibi eğilime girmemesi gerektiği kanaatindeyiz.

HER TARAF KANDİL YAPILIR Sınır ötesi operasyon için gerekli yetki TBMM’den alınmalı, zamanı, sınırı, amacı Türk Silahlı Kuvvetleri ile istişare yapılarak belirlenmeli ve en uygun ortamda dış mihraktan beslenen PKK terörünün birinci hamle olarak orada kökü kazınmalıdır. ’Türkiye’nin içinde de benzer tepki doğar’ yönünde görüş öne süren parlamenterler var. Onların da PKK paralelinde olduğundan şüphe etmeye başladık. O bakımdan, ’Türkiye’nin içinden de buna benzer olaylar başlar’ düşüncesinde olanlara hemen cevap verilmeli, Kandil Dağı’nda ne yapılacaksa Türkiye’nin her tarafında da o yapılmalıdır. Alınacak her tedbire MHP’nin katkı sağlayacağından herkes emin olsun.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle