Gündem Haberleri

  Sınır ötesi fuhuş çetesine 10 tutuklama

  KEŞAN (Edirne), (DHA)
  23.02.2006 - 15:53 | Son Güncelleme:

  Edirne'nin Keşan İlçesi'nde Gürcistanlı kadınları kaçak yollarla Yunanistan’a fuhuş yapmak amacıyla götürdüğü öne sürülen 10 kişi tutuklanırken, 2 kişi serbest bırakıldı.

  İhbarı değerlendiren Edirne İl Jandarma Komutanlığı Keşan’daki ‘Çetin Otel’e baskın yaptı. Yapılan baskında Yunanistan’ın Başkenti Atina’ya Meriç Nehri'nden kayık ve botlarla kaçak götürülmek için otelde beklenen ve Yunanistan'daki bar, pavyon ve gazinolarda çalışan Gürcistanlı 9 kadın yakalandı. Yapılan soruşturmada, otelde bekleyen Yunanistanlı K.X. Filinos, V.İanis ve T. Batmanidis’in, Gürcistanlı kadınları Meriç Nehri’nden kayık ve botlar aracılığıyla Yunanistan’a götürdüğü tespit edildi. Operasyonda olayla ilgili otel sahibi E.T., otel görevlisi S.B., Yunanistanlı K.X. Filinos, T. Batmanidis ile bu kişilere yardımcı olduğu belirlenen İpsala Kumdere Köyü Muhtarı H.K, İpsala-Paşaköy Sulama Kooperatifi Başkanı C.A.G ile B.E., E.K., İ.A., T.Y., S.G., ve daha önceden insan kaçakçılığı suçundan 4 ayrı müzekkere ile aranan S.K. olmak üzere toplam 12 kişi gözaltına alındı.

  Gürcistanlı 9 kadın, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakırken mahkemeye çıkarılan 10 kişi tutuklandı. Otel görevlisi olduğu belirlenen S.B. ve Yunanistanyı T. Batmanidis serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı