Gündem Haberleri

  Sınır ötesi bayramlaşma

  Hürriyet Haber
  12.10.2005 - 15:08 | Son Güncelleme:

  Ramazan Bayramı'nda Türkiye'den Suriye'deki akrabalarının yanına bayramlaşmaya gidecek vatandaşlara, 300 avroya kadar alışveriş yapma izni verileceği bildirildi.

  Nusaybin Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  iki ülke arasında bayramlaşma yapılabilmesi amacıyla düzenlenen protokole, Suriye'ye gidecek olanların 300 avroluk alışveriş yapabileceklerinin de eklendiğini belirtti.

  Bayramlaşmaya gidecek vatandaşların yarım kilogram çay, 1 kilogram şeker ile 300 avroya kadar çeşitli hediyeler ve ev eşyası alışverişi yapılabileceğini ifade eden Emiroğlu, şöyle konuştu: “Türkiye'den bayramlaşmaya gitmek isteyen vatandaşların kayıtlarının alınmasına devam ediliyor. İki ülke insanı, yıllarca aynı topraklar üzerinde birlikte dostça yaşadı. İki kardeşten biri Kamışlı, diğeri Nusaybin'de yaşıyor. Bayramlaşma nedeniyle vatandaşlarımız birbirlerini ziyaret ederek hasret giderirken, aynı zamanda çeşitli hediyeler alıp verecekler. Hem ziyaretlerin modern bir şekilde yapılması, hem de iki ülke arasındaki ticarette yakınlaşmayı daha da geliştirmek için protokole bu şartı ekledik.” 
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı