Gündem Haberleri

  Singapur'da internete saygı kampanyası

  Hürriyet Haber
  09.04.2004 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Singapur hükümeti giderek internet bağımlısı haline gelen gençleri, pornografi, online kumar gibi ‘siber hastalıklardan’ korumak için "internete saygı duyun" sloganıyla yeni bir kampanya başlattı.

  Ulusal İnternet Danışma Konseyi’nin bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde gençler interneti kullanırken saygılı ve dengeli ve sorumluluk sahibi olmaya çağrılıyor.

  Kampanyanın yöneticisi Michael Yap, insanların zamanının önemli bir bölümünü internette geçirdiğini belirterek, amaçlarının giderek artan internet kaynaklı sorunlara dikkat çekmek olduğunu belirtti. Özellikle gençler arasında ciddi sorunların baş gösterdiğine dikkat çeken Yap, “Bazılarının bağımlı hale geldiğini, bazıların da tehlikeli durumlar içine düştüğünü görüyoruz” dedi.

  4 milyon nüfuslu Singapur, 2.2 milyon internet kullanıcısıyla, internet kullanım oranı en yüksek Asya ülkeleri arasında yer alıyor. Geçen sene 15 yaşında bir genç kızın chat gruplarında tanıştığı 80 erkekle cinsel ilişkiye girdiğinin ortaya çıkması, ülkede internetin yanlış amaçlı kullanımı konusundaki endişeleri körüklemişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı