Gündem Haberleri

  Sinema yüzünüz var, bir filmde başrol oynar mıydınız

  ANKARA
  08.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yüz yüze soru sorma imkânı sağlayan “Cumhurbaşkanı’na Sorun” uygulamasının üçüncü döneminde seçilen sorular oylamaya açıldı.

  Çankaya Köşkü’nün oylama için seçtikleri arasında siyasi ve dış politik konuların yanı sıra, kişisel sorular da bulunuyor.

  Köşk, 2 bin 675 sorudan daha önce sorulmamış olan ve kurallara uygun görülen 91 soruyu seçerek oylanmak üzere Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayınladı. Sorular 17 Ağustos’a kadar siteden oylanacak ve katılımcıların en çok beğendiği 10 sorunun sahibi Gül’e yüz yüze soru sorma olanağı bulacak. Gül’ün, vatandaşlarla buluşacağı oturum süreci görüntülü olarak Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde yayınlanacak. Bazı sorular şöyle:

  - “Cumhurbaşkanım, sinemaya uygun bir yüzünüz var. Bir filmde  başrol oynamak ister miydiniz?”

  - “Ben 14 yaşında, bu sene liseye başlayacak bir öğrenciyim. Benim sizin koltuğunuzda gözüm var. İleride Türkiye’nin ilk kadın cumhurbaşkanı olmak istiyorum. Benim size sorum şu: Siz küçükken ileride cumhurbaşkanı olup Türkiye’yi yöneteceğiniz hiç aklınıza gelir miydi?”

  - “Devlet memurlarını çalışırken rahatsız ettiğine inandığım zorunlu kravat takma uygulamasının artık tarih olmasına sıcak bakar mısınız?”

  - “Babanızla konuşurken veya babanız sizi çağırırken size nasıl hitap ediyor? Sizi Cumhurbaşkanı sıfatını kullanarak çağırdığı oldu mu?”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı