Gündem Haberleri

  Sinema odası kapış kapış satılıyor

  A.A
  18.10.2011 - 10:47 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir mobilya firmasının ürettiği yatak, projeksiyon cihazı, DVD, hoparlörler ve kumandayla hareket ettirilebilen ön ve yan perdeleriyle daha çok bir sinema odasını andırıyor. 45 bin TL değerindeki sinema odasından şu ana kadar 25 adet satıldı.

  İFOR (İnegöl Fuar Organizasyonları) tarafından düzenlenen Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF EXPO), dün törenle açıldı. 142 firmanın yeni tasarım ürünlerinin sergilediği fuar, Bursa ve çevre iller kadar yurt dışından ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor.

  Klasik koltuk takımları, yatak ve oturma odası, çocuk-genç odası takımları, sandalye, koltuk, sehpa gibi ürünlerin bulunduğu fuarda en büyük ilgiyi bir firmanın özel imalatı olan ilginç yatak çekiyor. Bir sinema odasını andıran yatak ve üretimleriyle ilgili bilgi veren Burak Demirtaş, 2005'ten bu yana İnegöl'de mobilya ürettiklerini söyledi.

  İŞTE SİNEMA ODASI / FOTO GALERİ

  Farklı ürünlerle müşterilerinin karşısına çıkmaya çalıştıklarını anlatan Demirtaş, şöyle konuştu:

  “Yaklaşık 2 yıl önce tamamen kendi tasarımımız olan bir yatak geliştirdik. Yatağın baş kısmında, projeksiyon cihazı, DVD, üst tarafında hoparlörler, kumandayla hareket ettirilebilen ön ve iki yan perde bulunuyor. Yatağa girdiğinizde kumandayla perdeleri indiriyorsunuz ve dışardan kimse yatağın içini görmüyor. Projeksiyon cihazıyla ön perdeye görüntüyü aktarıyorsunuz ve sinema keyfiniz başlıyor. Projeksiyon cihazına bilgisayar, play station ve uydu cihazı da bağlanabiliyor.”

  45 bin liraya Türkiye'de 25 adet satıldı

  İstenildiğinde ön perde yerine görüntünün duvara yansıtılabileceğini vurgulayan Demirtaş, “Projeksiyon cihazıyla televizyon baz alındığında yaklaşık 250 ekran görüntü elde edilebiliyor. Görüntü kalitesi de oldukça yüksek. Bu modelle mobilyada son noktaya geldiğimizi düşünüyoruz” dedi.

  Basit modellerle üretime başladıklarını ve bugün özel üretimlerle ilgi çektiklerini ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:

  “Sinema keyfini yatağa hatta içine taşıyan bu sistemde kullanılan malzemelerde kaliteye önem verdik. Bu yüzden perakendede 45 bin liraya satılıyor. Türkiye'de bugüne kadar 25 adet sattık. Yurt dışında İran, Dubai ve Azerbaycan'a birer adet gönderdik. Maddi geliri yüksek kişilerin hoşuna gitti. Tamamen keyif işi. Fuarda da satış yapacağımıza inanıyorum.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı