Gündem Haberleri

  Sinema katliamından çıkan aşk hikayesi

  Hürriyet Planet
  21.07.2012 - 12:38 | Son Güncelleme:

  ABD’de dün 12 kişinin ölümüyle 50’den fazla kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan sinema saldırısından bir aşk hikayesi çıktı. Jamie Rohrs ve saldırıdan yaralı kurtulan Patricia Legarreta, hastanede nişanlandı.

  Legarreta’nın dört yaşındaki kızı ve bebeklik çağındaki oğullarıyla “Dark Knight Rises”ı izlemek için sinemaya giden çift başlarına böyle korkunç bir şey geleceğini kesinlikle tahmin edemezdi.

   

  Saldırıda, Legarreta kurşunla hafif yaralandı, Rohrs ve iki çocuğa bir şey olmadı.

   

  Legarreta hastanede yaşananları CNN’in ünlü sunucusu Piers Morgan’a, “Bana baktı ve ‘Şu an doğru yerde ve doğru zamanda olmadığımızı biliyorum ama benimle evlenir misin?’ dedi. Ben de ‘Evet’ diye yanıt verdim” diye anlattı.

   

   

  "ÖLMÜŞ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM"

  Legarreta, “Saldırı sırasında 10 dakika boyunca Jamie’nin ölmüş olabileceğini ve onu bir daha göremeyeceğimi düşündüm. Bir daha bunu yaşamak istemiyorum” dedi.

   

  Genç kadın, “Silah seslerinin sustuğu bir sırada insanların koşuşturduğunu gördüm. Hemen bebeğimi ve kızımı kucaklayıp mümkün olduğunca çabuk dışarı çıktım. Tek düşündüğüm dışarı çıkmaktı. Kendim ölsem bile çocuklarımı kurtarmak istedim” diye konuştu.

   

   

  "BÜTÜN AİLEMİ KAYBETTİM SANDIM"

  Rohrs ise sinemadaki karanlıkta ve kaos halinde hem Legarreta’yı hem de 4 aylık bebek Ethan’ı kaybettiğini belirterek, “Dışarı çıktım, kamyonuma bindim. Bir yandan 911’i bir yandan Patricia’yı arıyordum ama kimse açmıyordu. O sırada tüm ailemin öldüğünden başka bir şey düşünemiyordum” dedi.

   

  En sonunda telefonuna gelen tanımadığı bir aramayı açınca karşısındakinin Legarreta olduğunu söyleyen Rohrs, o sırada sevgilisine evlenme teklif etmeye karar verdiğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı