Gündem Haberleri

  Sinem cinayetini çözen polislere ödül

  Seyfettin ARAS/İNEGÖL (Bursa), (DHA)
  07.03.2013 - 12:02 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın İnegöl İlçesi’nde 3 yıl önce ortadan kaybolan Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2’nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur’un geçen hafta uçurumun dibinde battaniyeye sarılı kemiklerini bulan, başka bir olaydan aranan İrfan Menteş’in cinayete kurban gittiğini ortaya çıkaran 6 polis memuru, Kaymakamlık tarafından ödüllendirildi.

  İnegöl’de 2010 yılı Temmuz ayından beri kayıp olan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur’un kemikleri geçen hafta İnegöl’e Çayyaka köyü üzerinde dere yatağında bulundu. Uzun süren çalışmalar yürüten, adeta iğneyle kuyu kazan emniyet personeli, olayı çözebilmek için 40 bin telefon kaydı dinleyip çok sayıda kişinin bilgisine başvurdu. Kurulan özel ekibin çalışmaları sonucunda, genç kızın cesedine ulaşıldı.

  SİNEM'İN CESEDİ BÖYLE BULUNMUŞTU / FOTO GALERİ

  Sinem cinayetinin yanı sıra yine İnegöl’de Kasım ayında ortadan kaybolan İrfan Menteş’in cinayete kurban gittiği İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaya çıkarıldı.

  BAŞARI BELGESİ VE ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

  Her iki olayı büyük çaba sarf ederek aydınlatan 6 polis memuru, düzenlenen törenle Kaymakam Aziz İnci tarafından başarı belgeleri ve üstün başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen ve Emniyet Müdürü Murat Sevinç, Müdür Yardımcısı Tuncay Gönültaş, Asayiş Büro Amiri Tuncay Gülmez ile polis memurlarının katıldığı törende, konuşan Kaymakam Aziz İnci, son aylarda adı bu tür olaylarla anılsa da İnegöl’ün insanların huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğunu söyledi. Cinayetlerin aydınlatılması için yoğun mesai harcandığını belirterek, huzur ve asayişin sağlanmasının yanı sıra suçların aydınlatılması ve faillerinin yakalanmasının vatandaşın emniyet teşkilatına olan güvenini arttırdığını vurguladı.

  Konuşmaların ardından Kaymakam Aziz İnci tarafından Emniyet Müdürü Murat Sevinç, Müdür Yardımcısı Tuncay Gönültaş, baş polis Bülent Doğan, polis memurları Atalay Tanış, Satılmış Soysal, Ömer Gürhan, Mustafa Kartal, Sedat Akbaba, Salih Kundul’a başarı belgeleri, Asayiş Büro Amiri Tuncay Gülmez’e ise hem başarı belgesi hem de üst üste başarı belgesi aldığından dolayı Üstün Başarı Belgesi verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı