Gündem Haberleri

  Sinekle savaşa 2 trilyon ayrıldı

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya'da belediyeler 3.5 milyon dolar ve 350 personel ile yaz sezonu sonuna kadar haşere mücadelesi yapacak.

  ANTALYA'da belediyelerin Çevre Sağlığı Müdürleri biraraya gelerek sinekle savaş politikasını belirledi. Büyükşehir'in koordinasyonunda yapılacak olan mücadele için yaz sonuna kadar 3.5 milyon dolar para harcanacak. Büyükşehir ve alt belediyeler ayrıca ilaçlama ve sinekle mücadelede için 350 personel görevlendirecek.

  KİMLER KATILDI?

  Büyükşehir Sağlık Daire Başkanı Mustafa Yolcu, Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hatice Levent, Kepez Belediyesi Çevre Sağlık Müdürü Raşit Oktay, Muratpaşa Belediyesi Çevre Sağlık Müdürü Cavit Tetik, Konyaaltı Çeçre Sağlık Müdürü Adem İpek ve Başkanlık Danışmanı Toğan Engin'in katıldığı toplantıda yüze yakın da mahalle muhtarı yeraldı.

  ÜREMEYE UYGUN YERLER

  Öncelikle sineklerin lavralarını bıraktıkları yerlerin kurutulması gerektiğini söyleyen Büyükşehir temsilcisi Levent, ‘‘Sinekler çok çabuk üreyebilen haşerelerdendir. Örneğin bir ahıra bıraktığınız bir sivrisinek 3 ay sonra 5.5 trilyonluk nüfusa ulaşabilir. O yüzden öncelilikli mücadele, üremeye uygun yerlerde yapılmalı’’ dedi.

  NEREDE ÜRÜYORLAR

  Levent, üremek için suyun bulunduğu bir yere ihtiyaç duyan sinneklerin ürediği yerler arasında çatı araları, yağmur, sulama ve drenaj kanalları, limanlarda bulunan koruma lastikleri, ıslak toprak ve yalaklar başta geldiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı