Gündem Haberleri

  Sincan hâkiminin aracına el kondu

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yargılanması gerektiği yolundaki kararıyla kamuoyunun gündemine oturan ve hakkında soruşturma başlatılan Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’ın otomobili parka çekildi.

  Şoförü, önceki gece Kaçmaz’ı evine bıraktıktan sonra Maltepe semtinde trafik denetimine takıldı. Denetimde otomobilin muayenesinin 1 ay geçtiği anlaşıldı.
  Polisler aracın parka çekileceğini söyleyince şoför, Kaçmaz’ı arayıp haber verdi. Kaçmaz tanıdığı bazı polis müdürlerini arayarak, “Son günlerde yaşadığı olaylar nedeniyle aracın muayenesini yaptırmayı unuttuğunu; ama en kısa sürede yaptıracağını” söyledi. Konuştuğu polis müdürleri durumu öğrenip kendisini arayacaklarını bildirdi. Ancak bir daha Kaçmaz’ı arayan olmadı.

  Bu sırada bir süre çevirme noktasında bekletilen araç, çekici çağrılarak Trafik Vakfı’nın otoparkına çekildi. Kaçmaz, sorumuza, “Mahkeme başkanının otomobili olduğu bilindiği halde polisin aracı parka çekmesinde kasıt var mı, yok mu siz değerlendirin” yanıtını vermekle yetindi. m Nurettin KURT/ ANKARA
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı