Gündem Haberleri

  "Sincan Çayı temizlenecek"

  A.A
  15.07.2009 - 15:15 | Son Güncelleme:

  Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Çayı'nın temizlenmesi çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Ankara Çayı'nın temizlenmesi ile Sincan cazibe merkezine dönüşecek” dedi.

  Tuna, Sincan Belediyesi Spor Tesisleri'nde düzenlediği “basınla tanışma” toplantısında yaptığı konuşmada, Çevre ve Orman Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ'nin, Ankara Çayı'nın temizlenmesi için ortak çalışma yürüttüğünü söyledi.
  Ankara Çayı'nın dip çamur temizliğinin yapıldığını bildiren Tuna, bu çalışmanın 3 ay içinde bitmesini beklediklerini kaydetti.

  Dip çamurunun çevreye yaydığı kokunun bölgede yaşayan vatandaşlara rahatsızlık verdiğini belirten Tuna, 2010 yılına kadar yapılacak çalışmalar kapsamında Ankara Çayı'ndan “pırıl pırıl” su akacağını ifade etti.

  Çayın 26 kilometrelik kısmının Sincan bölgesini de ilgilendirdiğini anlatan Tuna, “Temizlenmesi sadece Sincan'a değil tüm Ankara'ya hayat verecektir. Ankara Çayı'nın temizlenmesi ile Sincan cazibe merkezine dönüşecek” diye konuştu.

  Sincan'da 18 Temmuz Cumartesi günü “Sincan 1. Yağlı Pehlivan Güreşleri”nin düzenleneceğini kaydeden Tuna, ilk kez düzenlenen organizasyonun ilçede “ata sporu”nun yaşatılması anlamında önem taşıdığını vurguladı.

  Sincan'da ulaşım alanında ciddi projeleri hayata geçireceklerini belirten Tuna, Yenikent ile Temelli'yi bütünleştirecek bir çalışma kapsamında Sincan'ın büyük bulvarlara ihtiyacı olduğunu kaydetti.

  Tuna, tüm projelerini geniş ölçekli ve geleceğe yönelik olarak programladıklarını, ayrıca Sincan'dan Eskişehir yönüne bağlantı yolları açmayı düşündüklerini bildirdi.

  Bu projeleri kamulaştırma bedeli ödemeden yapmak için çalıştıklarını bildiren Tuna, “Raylı sistemlerin de geçeceği yerlerin tespit edilmesine önem veriyoruz. Ayrıca, bölgemizde Temelli tarafında bazı özel üniversitelerden kampüs yapılması anlamında talepler geldi. Bu konuları da değerlendiriyoruz” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı