Gündem Haberleri

  Şimdi İstanbul'da olmak vardı

  Hürriyet Haber
  27.03.2005 - 12:18 | Son Güncelleme:

  ABD'de yayınlanan New York Times Gazetesi, Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını ve İstanbul'a seyahat etmenin tam zamanı olduğunu yazdı.

  Gazetenin seyahat ekinde Anna Sussman imzasıyla yayınlanan haberde, Avrupa Birliği üyeliği için geçen Aralık ayında yeşil ışık yakılan Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığı, Türkiye'nin parasını Yeni Lira olarak değiştirdiği, ülkenin kendine güvende bir patlama yaşadığı belirtildi.

  Bir süre önce açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin kentin  bir kültürel başkent olduğunu ispatladığı kaydedilen haberde, Beyoğlu'ndaki kafe kültürünün enerjisini yenilediği ve eski canlılığına yeniden kavuşarak, 350 yıl öncesi gibi kültürel ve entelektüel bir merkez haline geldiği ifade edildi.

  İstanbul'da konaklanacak oteller ve fiyatları, hangi lokantalarda ne kadara yemek yenilebileceğine kadar ayrıntılar içeren yazıda, lüks restoranlardan ucuza yemek yenilebilecek lokantalara kadar adresleri ve fiyatları verildi.

  Nefes kesen camileri ve saraylarıyla İstanbul'un gezilip görülecek yerlerinin anlatıldığı yazıda, özellikle Topkapı Sarayı'nın görülmesi önerildi. İstanbul'un renkli gece yaşamından da örnekler veren New York Times, bu şehirde Türk müziğinden Latin müziğine ve caza kadar her türlü müzik konserini izlemenin mümkün olduğunu kaydetti.

  Alışveriş için tarihi Kapalı Çarşı ve Arasta Çarşısı'nın önerildiği yazıda, İstiklal Caddesi ve Çukurcuma Mahallesi'nde de antikaların bulunabileceği ifade edildi. Haberde, en şık ve lüks giysi ve takıların ise Taksim'den Nişantaşı'na uzanan kesimde bulunabileceği belirtildi.

  İstanbul'da 16 ücretsiz internet bağlantı noktası bulunduğunu belirten gazete, ziyaretçilerin her an bağlantı kurabileceklerine dikkat çekti. Haberde, İstanbul'da otobüs, tramvay ve deniz taşıtlarının gece geç saatlere kadar çalıştığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı