Gündem Haberleri

  Silopi'deki öğrenciler telafi eğitimi için Batman'a gönderildi

  Mehmet SELİM YALÇIN-DHA
  23.01.2016 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde sokağa çıkma yasakları, operasyonlar ve çatışmalar yüzünden okullarına gidemeyen 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencileri telafi eğitimlerini almak için Batman’a gönderildi.

   Silopi'de Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Aralık 2015'te ilan edilen ve 19 Ocak 2016'da ise sonlandırılan sokağa çıkma yasağı nedeniyle okula gidemedikleri için eğitimleri yarıda kalan 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri Batman'da yoğunlaştırılmış telafi eğitimleri alacak. Zorunlu olmayan ve gönüllülük esasına göre eğitim almak isteyen öğrencileri tespit eden Silopi Kaymakamlığı, öğrencilerin Batman'a gidebilmesi için her türlü yardımı sağladı.

  Silopideki öğrenciler telafi eğitimi için Batmana gönderildi


  İlçede sokağa çıkma yasağından dolayı mağdur olan Nisan ayında yapılacak TEOG ikinci sınavı ile Mart ayında yapılacak YGS sınavına girecek olan öğrenciler bu sabah ellerinde bavulları ve yanlarında velileriyle birlikte okullarının önünde toplandı. Eksik kalan eğitimini tamamlamak için Batman'a gideceğini belirten 8'inci sınıf öğrencisi Revşen Konuk mutlu olduğunu ifade ederek, "öğretmenlerimizi gururlandırmak istiyoruz." dedi. Diğer bir kız öğrenci olan Pınar Bilgiç, "şuanda Batman'a telefi eğitimi için gideceğim. Gerisinde kaldığım derslerimi tekrar alacağım. Çok gurur verici. Geri kalan derslerimi alacağım için çok heyecanlıyım. Devletimize çok teşekkür ediyorum. Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum." dedi. Çocuğunun yasaklardan dolayı 2 ay gibi bir süre eğitimden geri kaldığını ve Batman'a uğurlamak için geldiğini ifade eden öğrenci Velisi Hacı Tatar, "İnşallah hayırlı olur. Başımıza bir daha böyle bir şey gelmez "dedi. 

  Silopideki öğrenciler telafi eğitimi için Batmana gönderildi

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı