Gündem Haberleri

  Silkeleyin Recep her an düşebilir

  İsmail AKTAŞ-Murat KAZANCI/İSTANBUL
  23.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin gövdesini silkelediğini belirterek, “Dallarını da siz silkeleyin. Dalları silkeleyin ama aşağıya meyve düşebilir diye beklemeyin, dikkatli olun her an Recep düşebilir” dedi.

  Esenyurt, Küçükçekmece ve Bağcılar’da seçmenlerine seslenen Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

   “(Vur vur inlesin, AKP dinlesin sloganları üzerine) AKP’ye dinleteceğim hiç merak etmeyin. Onun gövdesini bütün Türkiye’de ben silkeliyorum, dallarını da siz silkeleyin. Dallarını silkeleyin ama aşağıya meyve düşebilir diye beklemeyin, dikkatli olun her an Recep düşebilir.

  YGS’de geleceğiyle oynanan 1 milyon 700 bin öğrencinin ailelerinin, 12 Haziran’da AK Parti’ye dersini vermesi gerekir. Yasakların olmadığı, internetin kısıtlanmadığı bir ülke istiyoruz. Barışın, huzurun olduğu bir ülkeyi getireceğiz. Kimsenin telefonu dinlenmeyecek. Yasa dışı bulguları ele alarak siyaset yapmayacağız. Siyasette ahlakı egemen kılacağız. 30 yıllık çatışma dönemini bitireceğim. Bedeli ne olursa olsun barışı getireceğiz.

  Koroyla saldırıyor

  Şu komediye bakın, Başbakan çıkıyor diyor ki ‘Benim bakanlarım yolsuzluk yaptı. O yüzden milletvekilliği listelerine almadım.’ Ben o bakanların isimlerini açıklıyorum. Çıksın bu bakanlar konuşsun ‘Biz yolsuzluk yapmadık’ diye. Başbakanı eleştirsinler diye. O bakanlar çıkıp, koro halinde bana saldırıyorlar. Sizi suçlayan ben değilim. Başbakanınız suçluyor. İsterdim ki toplumdan, köşe yazarlarından ortak bir tepki çıksın. ‘Sayın Başbakan yolsuzluk yapmadım. Listede yer almadım, ama yolsuzluk yapmadım. Çocuklarımın yüzüne nasıl bakacağım’ demediler.

  Hesap soracağız

  Kardeşiniz, Başbakan Erdoğan’ın kimyasını bozdu. Ezberini bozdum. Erdoğan’ın şifresini çözdüm. Erdoğan’ın şifresi çözülünce ne oldu? İtiraflara başladı. Diyor ki, ‘benim bakanlarım yolsuzluğa başladı’ İtirafa bakın. İsimlerini açıklıyor mu? Onların isimlerini ben ortaya çıkaracağım. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap soracağım.

  m Her şeyi affedebiliriz ama kul hakkı yiyenleri hayır. Ceplerini doldurdular, köşeyi döndüler. Din, iman edebiyatı yaptılar, köşeyi döndüler. Elbette ki bunun hesabını soracağız. 5 kuruş aldıysan 5 kuruşun hesabını vereceksin. İktidar olduğumuzda size sözümüz var. Her kuruşun hesabını millete vermeyi onurlu bir görev kabul ediyorum.

  12 Haziran’dan sonra, ilk 500 gün içinde yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla ilgili sorunları çözeceğiz.

  Miting korsan, biber gazı gelmeden bitirelim

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sabah işadamları ve sanayicilerle kahvaltıda buluştuktan sonra İstanbul’un birçok ilçesinde halka seslendi. Kılıçdaroğlu, gittiği her ilçede coşkuyla karşılandı. Vatandaşların otobüsün önünü kesmesi üzerine bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Avcılar’da bir mitingimiz yoktu. Korsan miting düzenlemişsiniz. Biber gazı gelmeden konuşmayı bitirelim” dedi.

  Pankartlı diyalog 

  KILIÇDAROĞLU, gezisi sırasında toplanan seçmenlerinin ellerindeki bazı pankartları okuyarak, şu yanıtları verdi:
  Azıtmış Kasetçiler Partisi “Halkımın zekasına hayranım. Buna ne diyeyim arkadaş.”
  AKP: Amatörden Korkan Profesyoneller “Onlar profesyonel değiller. Onlarda yürek yok, cesaret yok. Karşıma çıkması için mangal gibi yürek olması lazım.”

  Deniz Feneri’ne dava açmayın talimatı vermişler

  Kılıçdaroğlu konuşmalarında Deniz Feneri’ne de değindi ve şunları söyledi: “Deniz Feneri diye bir dava mı var? AKP bu deniz fenerini niye bulmuyor? Deniz Feneri’ni sonuna kadar takip edeceğim. Talimat vermişler, ‘seçime kadar davayı açmayın’ diye. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’na soruyorum, niye o davayı açmıyorsunuz, kimden korkuyorsunuz? Hani yargı bağımsızdı, hani yargı özgürdü? Niçin bunu yapmıyorlar? Çünkü hortumcular ortaya çıkarsa, AKP’nin gerçek yüzü ortaya çıkacak. Bu hortumcuları ben çıkaracağım.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı