Gündem Haberleri

  Silivri'de Ergenekon hazırlıkları

  A.A
  17.10.2008 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesi içindeki adliye binasında görülecek “Ergenekon” davasına ilişkin hazırlıklar sürüyor.

  Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, 20 Ekim Pazartesi günü yapılacak Ergenekon davasının ilk duruşmasına ilginin yoğun olacağı düşüncesiyle belediye olarak cezaevi çevresinde bazı hazırlıklar yaptıklarını bildirdi.


  Turan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlatılan cezaevi çevresinde bozuk olan 5 kilometre uzunluğunda, 7 metre genişliğindeki çift yönlü yolun altyapı ve asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

  Cezaevi çevresindeki yol iyileştirme, tretuvar ve asfalt kırığı çalışmalarının ise devam ettiğini, çalışmaların Ergenekon Davası başlamadan tamamlanacağını ifade eden Turan, yol iyileştirme çalışmalarının 1,5 milyon YTL'ye mal olduğunu söyledi.

  Hüseyin Turan, Ergenekon davasını takip etmek için çok sayıda kişinin ilçeye gelmesini beklediklerini belirterek, “Cezaevi içerisinde çok geniş otopark bulunuyor. Ancak araçların içeri alınmaması durumunda cezaevi dışındaki alanlarda araçların park etmeleri için basit düzenlemeler yapılıyor” dedi.

  Dava süresince belediye tarafından cezaevi çevresinde ihtiyaç olması durumunda prefabrike tuvaletlerin kurulacağını kaydeden Turan, kurulacak stantlarda da basın mensuplarına su, sıcak içecek ve sandviç ikram edileceğini bildirdi.

  Turan, havanın yağmurlu olması durumunda ise basın mensuplarının yağmurdan ve soğuk havadan korunmaları amacıyla cezaevi otoparkına platform kurulacağını söyledi.

  Bu arada, Ergenekon davasını takip etmek isteyen kişilerin ulaşım konusunda sorun yaşamamaları için Silivri terminalinden cezaevine saat 07.00'den 22.00'ye kadar servis minibüs ve otobüsleri konulacağı, seferlerin karşılıklı olarak her 10 dakikada bir gerçekleştirileceği öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı