Gündem Haberleri

  Şile belediye binası satılık

  Hürriyet Haber
  28.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şile Belediye Başkanı İhsan Çayıroğlu, belediyenin parası olmadığı gerekçesiyle, Şile Belediye Başkanlık binasını satıyor. Çayıroğu belediyenin ön cephesinde bulunan büyük ‘75'inci Yıl’ tabelasının üzerine ‘satılık bina’ afişi koydu.

  Göreve geldiğinden bu yana hakındaki iddialarla gündem yaratan Başkan Çayıroğlu, Şile Belediye binası önündeki tören alanını, seçimlerde kendisine destek verdiği bilinen dondurmacı Erhan Osmanoğlu'na kiraladı. Osmanoğlu da bu alanı çay bahçesi haline getirdi. Resmi törenlerin yapıldığı alanda bulunan Atatürk anıtı da rengarenk şemsiyeler ve masalar arasında kaldı. Şileliler, ‘‘saygısızlık olarak’’ niteledikleri bu duruma Kaymakamlık ve Valiliğin el koymasını bekliyor.

  Ayrıca Şile'nin simgesi olan Ocak'lı ada üzerindeki ‘Atam izindeyiz’ yazısının ışıklandırmasının iptali ve orta ada üzerindeki ışıklı Atatürk portresinin sökülmesi de Şilelir tarafından ‘‘manidar’’ bulundu.

  İstanbul'un sayfiyesi Şile'nin özellikle hafta sonlarında 10 binlerce kişinin akın ettiği plaj bölümüne kamyonet, kamyon ve otobüslerden alınan 10'ar milyon, minibüs ve otomobillerden alınan 5'er milyon liralık park paralarıyla, halka açık olması gereken sahillere giren vatandaşlardan alınan 500'er biner liranın yüzde 50'sinin, başkanın inisiyatifinde bulunan Şile Spor Kulübü'ne aktarılıyor olduğu iddiaları da ortalığı karıştırdı. Şileliler, spor kulüplerinin bu paralara rağmen önemli transfer yapmadığını, toplanan paraların nereye harcandığını merak ettiklerini söylediler.

  BAŞKAN ÇAYIROĞLU: İDDİALAR ASILSIZ

  Belediye Başkanı İhsan Çayıroğlu ise bu iddiaları Şile'yi 1984'ten bu yana rakibi olan eski Belediye Başkanı Secaattin Güney'in yıpratma kampanyasının bir parçası olarak niteleyerek iddialara cevap verdi:

  Atatürk Meydanı halka kapalıydı. Benim dünya görüşüme göre insanlar meydanlarda oturup, çay içebilmeli ve gazete okuyabilmeli. Ben Fransa ve İtalya'da gördüğüm bir uygulamayı Şile'ye de yerleştirmeye çalışıyorum.

  Güney, benim 1989-94 başkanlık dönemimde ilçede ürettiğim bütün malvarlığını sattı. Ben belediye binasına satılık ilanını bu gerçeğe dikkat çekmek için astım.

  Ocaklı adasındaki 'Atam İzindeyiz' yazısının ışıkları seçim öncesinde sönmüştü zaten. Ben şimdi daha iyisini yaptım.

  Şile plajında ruhsatsız büfe yaptırdığımı belgelerle kanıtlanırsa, benim yaptırdığım tek bir büfe hakkında yıkım kararı varsa, belediye başkanlığını bırakırım.

  Kamyon, kamyonet ve ticari minibüsün plajda ne işi var? Sözü edilen yerin tarifesinde bu araçlar zaten yer almıyor. Halktan alınan giriş ücreti ile yine halka verdiğimiz plaj hizmetleri karşılanıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı