GeriGündem Sıla'nın babası cennette
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sıla'nın babası cennette

Sıla'nın babası cennette
refid:10062474 ilişkili resim dosyası

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Aktütün Karakolu'na PKK'lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Çavuş Bahattin Erturhan'ın cenazesi memleketi Sivas'ta gözyaşları içinde toprağa verildi.Şehidin 2 yaşındaki kızı Sılanur cenaze töreni boyunca ağladı.

ŞEHİT CENAZESİNDEN KARELER

AFYON ŞEHİT NURULLAH OYMAK'A AĞLADI

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit düşen 15 asker ile kayıp 2 askerden biri olan ve dün akşam saatlerinde bulunduğu belirtilen Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın cenazesi memleketi Sivas'ta göz yaşaları içinde toprağa verildi.

 

Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıda önce 'şehit oldu' denilen, daha sonra Genelkurmay'ın açıkladığı şehit listesinde adı yer almayan evli ve 1 çocuk babası 29 yaşındaki Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan kayıp cesedi dün çatışmanın olduğu bölgede bulundu. Aktütün karakolu yakınlarında bulunan cenazenin Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan ait olduğunun öğrenilmesi üzerine Sivas Jandarma Alay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Hakan Doğan dün akşam saatlerinde acılı haberi aileye verdi.

 

Gece saatlerinde Askeri bir uçak ile Sivas Havaalanına getirilen cenaze buradan alınarak Askeri Hastanenin morguna konuldu. Sabah saatlerinde Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın birinci derece yakınları Askeri Hastaneye götürülerek cenazesi gösterildi. Erturhan'ın cenazesi daha sonra Ulu Camine getirildi. Burda öğlen namazına mütakiben İl Müftüsü Mustafa Balık tarafından cenaze namazı kılınan Erturhan'ın cenaze namazındaki aşırı kalabalık nedeniyle namaz yolara ve caddelere taştı.Şehidin Türk Bayrağına sarılı cenazesi bir müddet omuzlara alınarak taşınan cenaze Barboros Bulvarına kadar top arabası ile taşındı. Bu sırada terörü lanetleyen sloganlar atıldı. Daha sonra Uzman Jandarma II Kademeli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın cenazesi top arabasından alanarak cenaze arabasına konuydu. Kortej araç konvoyu halinde Bahattin Erturhan'ın evinin önünden araçla geçerek Yukarı Tekke mezarlıgına gekirlid. Burada bulunan Askeri Şehitliğe getirilen Erturhan için burada bir tören düzenlendi.

 

İlk olarak Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın özgeçmişi Jandarma Asayiş Komutanı Yarbay Cihan Ulukaya tarafından okundu. Şehitlige getirilen cenaze Musala taşına konulduktan sonra Anne İsmihan Erturhan oglunun tabutuna sarılarak göz yaşı döktü. Güçlükle ayakta duran eşi Fatma Erturhan İstiklal Marşını okuduktan sonra eşinin tabutunun başına gelerek helallik istedi. Fatma Erturhan dah sonra eşinin tabutunu öperek, "Hakını helal et yigidim. Ben senden memnun ayrılıyorum. Bekle beni"dedi. Bu sırda şephitin küçük kızı 2 yaşındaki Sılanur'un sürekli aglaması duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

 

CENAZE NAMAZINDA HAMİLE OLAN EŞİ FENALIK GEÇİRDİ

 

Ulu camine getirilen şehit Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın eşi Fatma cenazenin camiye gelmesinin ardından fenalık geçirdi. Bunun üzerine Fatma Erturhan askeri yetkililer tarafından Ambulansa alınarak tedavi edildi. Bu sırada annesinin agladıgını gören 2 yaşındaki Sılanur annesinin gözünden akan yaşları silmesi dikkat çekti. Fatma Erturhan'ın elinden Türk bayragını bırakmadıgı görüldü.

 

ŞEHİTİN YAKINLARI TERÖRE LANET OKUDU

 

Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın ulu camine getirilen cenazesi sonrası kardeşi Fadime Erturhan ile kardeşi Ayşe Arslan terörü lanetleyerek, "PKK içimizde terörüstler meclisteiçimizden onları çıkarın" dedi.

 

CENAZE TÖRENİNE 20 BİN KİŞİ KATILDI

 

Aktütün Karakolu'na yapılan saldırı sonrası şehit olan Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın Ulu Caminde kılınan cenaze namazına yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Cami avlusunda yer bulamayan vatandaşlar yollara ve caddelere dizilerek cenaze namazını kıldı. Cenaze namazı sonrası cenaze törenine katılan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile terörü lanetleyen sloganlar attılar. Cenaze sonrası Sivas Valiligi tarafından törene katılanlara Türk bayragı dagıtıldı. Buarada çevrde bulunan evlere de Türk bayragı asıldıgı görüldü.

 

CENAZE NAMAZINA KATILANLAR

 

Uzman Jandarma II Kadameli Çavuş Muhammet Bahattin Erturhan'ın Ulu Caminde kılınan cenaze namazına Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Garnizon Komutanı Tuggeneral Ali Dogan İnce, Tokat Bölge Komutanı Tuggeneral Bulut Ömer Mimiroglu, Belediye Başkanı Sami Aydın, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoglu, AKP Sivas Miletvekili Osman Kılıç, Şehit Aileleri Dernegi Başkanı Mustafa Hızal ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle