Gündem Haberleri

  Silahlı teröriste taviz vermeyiz

  Hasan TÜFEKÇİ RİZE-ANTALYA
  12.05.2008 - 07:30 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, terörist silah bırakmadığı sürece güvenlik güçlerinin müdahalesinin de devam edeceğini söyledi. Erdoğan, Perşembe gecesi geldiği Rize’nin Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi’nde dün vefat eden Ramazan Hızır adlı vatandaşın ailesine taziyede bulundu.

  Erdoğan, camiden ayrılışında gazetecilerin terörle ilgili sorusuna şu karşılığı verdi:

  "Terörle mücadelemiz artan bir yoğunlukla sürüyor. Havadan ve karadan devam ediyor, bundan sonra da devam edecek. Zaman zaman bazı akıl verenler oluyor, ’Operasyonlar durdurulsun’ diye. Terör şiddetini ortadan kaldırmadıktan, terörist silah bırakmadıktan sonra güvenlik güçleri her ne olursa olsun aldığı istihbarat doğrultusunda olaylara müdahale etmeye devam edecektir. Burada bir taviz beklemek mümkün değil. Bunun için biz de baştan itibaren bir şey söylüyoruz, teröre bulaşanları, özellikle eyleme dönüşen hareketi olanları ’Pişmanlık Yasası’ adı verilen yasadan istifade etmeye davet ediyoruz. Hálá bundan istifade edilebilir, faydalanılabilir. İstifade etmelerinde fayda var. Ülkemizin barışı, birliği, beraberliği için bunda çok büyük faydalar olduğunu düşünüyorum. Onlar da eğer demokrasiye inanıyorsa, ülkenin birlik ve beraberliğine inanıyorsa, barışa en ufak bir saygıları varsa, bu adımı atmalarında büyük fayda vardır. Bunu görmeleri, bilmeleri lazım."

  Başbakan Erdoğan daha sonra uçakla gittiği Antalya’da Kepez Belediyesi Spor Salonu, ASAT hizmet binası, Antalya Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Kızıltoprak 100. Yıl Spor Kompleksi, İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi’nın toplu açılışını yaptı.

  Çakıyla manikür

  Antalya’da toplu açılışa katılan Başbakan Erdoğan, konuşmalar sırasında belinden çıkardığı çakısı ile tırnaklarını törpüledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı