GeriGündem Silahlı saldırıya uğrayan Şahin'in durumu ağır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Silahlı saldırıya uğrayan Şahin'in durumu ağır

Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kaya Aksoy, silahlı saldırıya uğradıktan sonra hastanelerinde tedavi altına alınan eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in hayati tehlikesinin devam ettiğini bildirdi.

Aksoy, hastanede düzenlediği basın toplantısında, Şahin'in durumuyla ilgili mutlu haber verebilmeyi çok istediğini, ancak şimdilik bunun mümkün olmadığını söyledi.

Oldukça zor süreçlerden geçtiklerini ifade eden Aksoy, Şahin'in sağlık durumuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Olmayan şeyleri oluyor hale getirdik. Destek hizmetlerini sürdürüyoruz. Şu ana kadar toplamda 26 şişe kan vermek suretiyle neredeyse vücudundaki kanı 4-5 kere değiştirmiş olduk. Bir yığın kan ürünleri ve solüsyonlar veriyoruz. Hepsi tansiyonunu ve nabzını düzenli tutabilmek için. Kendi teneffüsü var ama kalp atımları desteğimizle birlikte oluyor. Bunu belirli nabız ritmini tutturacak şekilde yapıyoruz.”

Vücuttaki organları besleyebilmek adına yoğun çaba harcadıklarını vurgulayan Aksoy, “Reanimasyon bölümünde yatıyor, şuuru kapalı. Hayati tehlikesi devam ediyor. Olayın ne yönde ilerleyeceği konusunda bir şey söylemek zor. Ağır bir tablonun içinde olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum” dedi.

Basın mensuplarının “beyin ölümü gerçekleşti mi?” yönündeki sorusu üzerine Aksoy, “Beyin ölümü kesinlikle yok. Sadece canlandırma sırasındaki geçen zaman içinde beynin beslenmesinde bozukluk olabileceği ihtimali var. Beslenmeme süresinin uzun olmasından dolayı bozukluk olabileceği varsayımını taşıyoruz. Bu, beyin ölümü demek değildir” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle