Gündem Haberleri

  Silah kaçakçılığı zanlıları adileyeye sevk edildi

  İsmail TEMİZ/SAMSUN, (DHA)
  02.07.2007 - 13:12 | Son Güncelleme:

  SAMSUN Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Samsun, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'da silah kaçakçılarına yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 24 kişiden 21'i bugün tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi

  Zanlılarla birlikte ele geçirilen çok sayıda mermi, silah ve sahte paralar ise adli emanete kaldırıldı. İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, “Kanunsuzlarla mücadelemiz sonuna kadar sürecek” dedi.

  Samsun Emniyet Müdürlüğü, bir yıl önce gelen ihbar üzerine, Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde kaçak silah ticaretinin yapıldığını tespit etti ve teknik çalışma başlattı. Teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından 4 gün önce, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan tarafından, ‘Silindir’ adıyla düzenlenen operasyonun düğmesine basıldı. Operasyonda, il merkezi, Çarşamba, Salıparazı, Terme ilçeleri ile Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'da 33 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi.

  Yapılan baskında, 1 Uzi marka suikast silahı, 19 ruhsatsız tabanca, 12 av tüfeği, bin 125 fişek, 64 tabanca şarjörü, 12 kurusıkı tabanca, 17 kurusıkı fişeği, 4 kama ve bıçak, 500 gram esrar, 1 çelik yelek, 1 kar maskesi, 4 plastik cerrahi eldiven, 1 telsiz, 4 sahte 100 YTL, 7 sahte 100 ABD doları, 1 çalıntı otomobil, 2 sahte nüfus cüzdanı, 22 porno CD ele geçirildi, 24 kişi de gözaltına alındı. Sorgulamaların tamamlanmasının ardından 3 kişi serbest bırakılırken, 21 zanlı bugün tutuklanma talebiyle Salıpazarı Adliyesi'ne sevk edildi.

  Adliyeye sevk edilen 21 zanlı hakkında, 6136 sayılı kanuna muhalefet, teşekkül halinde silah kaçakçılığı yapmak, silah satmak, uyuşturucu ticareti yapmak, piyasaya sahte para sürmek ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarından işlem yapıldığını belirten İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, “Kanunsuzlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı