Gündem Haberleri

  Şikayetini cama astı polis ortaklarını vurdu

  Ardıç AYTALAR Şefik DİNÇ/İSTANBUL
  01.03.2005 - 02:28 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu’nda Ramiz Alankaya, kendisini dolandırıp, tehditle parasını ve dükkanını aldığını iddia ettiği polis memuru eski ortakları Mehmet Oktar ve Ayhan Kaymaz ile alacaklısı Abdullah Durmaz’ı bacağından yaraladı.

  Olay sonrası Alankaya, başına silah dayayarak polislere direndi. Bir buçuk saatin ardından ikna edilen Alankaya teslim oldu.

  İstiklal Caddesi, Aznavur Pasajı’nda gümüşçülük yapan Ramiz Alankaya 2 yıl önce işleri kötü gidip, paraya ihtiyacı olunca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Ayhan Kaymaz’ı yanına ortak olarak aldı. Bir süre önce Alankaya yine paraya sıkışınca, Kaymaz, Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden mesai arkadaşı polis memuru Mehmet Oktar’la beraber 20 milyar kredi alıp, ortağına verdi. Alankaya, kredinin taksitlerini ödeyemeyince iki polis memuru, iddiaya göre zorla dükkanı Kaymaz’ın oğlunun üstüne geçirttiler.

  Polis memuru ortaklarının kendisini dolandırdığını söyleyen Alankaya, dün Kasımpaşa Aşıklar Meydanı Caddesi 59 numarada evinin camına ‘11 yıllık işyerime, 17 milyarıma ve 20 milyar liralık şahsıma ait çekime 2 polis ortağım tarafından kandırılarak tehditle el konulmuştur’, ‘Bu evde ölüm orucu vardır’ yazılı dövizler astı. Durumu haber alan iki polis memuru Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden, Alankaya’nın evine geldiler. Polisler eve geldiklerinde Alankaya’yı kapının önünde bir başka alacaklı olan Abdullah Durmaz’la tartışırken gördüler.

  ZOR İKNA EDİLDİ

  Diğer ortaklarının da geldiğini gören Ramiz Alankaya, silahını ateşleyerek 34 yaşındaki Durmaz ve 44 yaşındaki Kaymaz’ı caddede, 44 yaşındaki Oktar’ı da otomobilin içinde bacaklarından vurdu. Yaralılar, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken Ramiz Alankaya, kendisini giriş katındaki evine kilitledi.

  Olay yerine gelen polis müdürlerinin bir buçuk saat süren çabaları sonunda ikna edilen Alankaya, teslim oldu. İkna çabaları sırasında Özel Harekat Timleri de operasyon ihtimaline karşı olay yerine geldi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı