Gündem Haberleri

  'Şikayet edenin ağzını burnunu kırarım' diyen öğretmen açığa alındı

  Salim UZUN/ANTALYA
  21.12.2017 - 13:48 | Son Güncelleme:

  Antalya’nın Kaş ilçesinde, öğrencilere şiddet uyguladığı iddia edilen ve bu konuyla ilgili velilerle tartışan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

  Şikayet edenin ağzını burnunu kırarım diyen öğretmen açığa alındıAnatlay'nın Kaş İlçesi Sütleğen İlköğretim Okulu’ndaki bazı öğrencilere şiddet uyguladığı iddia edilen ve öğrenci velileriyle tartışan sınıf öğretmeni Yusuf Akça açığa alındı. Kaş Kaymakamlığı, soruşturma sonuçlanana kadar Akça’nın öğretmenlikten uzaklaştırıldığını doğruladı. Okul yönetimi Akça’nın yerine başka bir öğretmen görevlendirildiğini söyledi.

  NE DİYORDU?

  Çocuklarının dövüldüğünü iddia eden velilerle sınıf öğretmeni Akça arasında yaşanan diyaloglar ise olay yerindeki bir başka veli tarafından görüntülendi. Veliler hakkında şikâyetçi olduğunu söyleyen Akça, dayak iddialarını reddederek, “Hepiniz mahkemeye geleceksiniz. Beni niye şikâyet ediyorsunuz” diyerek velilere tepki gösteriyor. Bir velinin, “Çocuğu korkutmuşsun çocuk hala suskun duruyor” sözlerine tehditle karşılık veren Akça, “Ağzını burnunu kırdım mı, doktora gittin mi, hastane raporun var mı? Bundan sonra var ya bu köyde eğer beni şikâyet eden adam varsa onun ben azını burnunu kıracağım” diyor. Akça, konuşmasının devamında şunları söylüyor: “İkimiz beraber Kaş mahkemesine gideriz, ben de seni şikâyet ettim. Sen fakirsin ama sen para bulamazsın. Ben dolaşacağım şimdi yalnız başıma. Sen de dolaş. Hadi mezarlığa doğru gidelim bu köyün kıralı sen misin?”

  Öğretmen böyle konuşur mu Sen fakirsin para bulamazsınÖğretmen böyle konuşur mu! 'Sen fakirsin para bulamazsın'

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı