Gündem Haberleri

  Sık Çakıcı ziyareti dedikoduya yol açtı

  Hürriyet Haber
  20.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çakıcı'nın yattığı Kartal Cezaevi'nde Şeyda Yıldırım adlı avukatla haftanın iki günü, 5-6 saat görüşmesi, aralarında ilişki var söylentisine neden oldu.

  GENÇ ve güzel avukat Şeyda Yıldırım, yılbaşından bu yana her Salı ve Cuma günü avukat görüşü için Kartal Özel Tip Cezaevi'ne gelip, Çakıcı ile görüşüyor. Bu görüşmelerin süresi 5-6 saati buluyor. Çakıcı'nın, Türkiye'ye iadesinin ardından avukatı Muhittin Yüzüak aracılığıyla, Şeyda Yıldırım'a ‘‘Bana uğrasın’’ diye haber gönderdiği öğrenildi.

  Başbaşa kaldılar

  Bir iddiaya göre Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Çakıcı ile görüşürken 'avukat görüş kabini'nde bulunması gereken infaz koruma memurunun odadan çıkarılması üzerine jandarma müdahale etti. Kuşkulanan jandarma, görüş sırasında kapının açık olmasını istedi. Ancak bir cezaevi görevlisi görüş odalarında avukat ile müvekkil arasında banko ve demir parmaklıklar bulunduğunu, avukat ile mahkumun biraraya gelmesinin mümkün olmadığını belirtti.

  Aramızda bir şey yok

  Son olarak önceki gün cezaevinde uzun süre kalan avukat Şeyda Yıldırım'a gazeteciler ‘‘Bu kadar uzun süre ne konuştunuz?’’ diye sordular. Güzel avukat soruya ‘‘Hiç havadan sudan’’ diye cevap verdi. Yıldırım, ‘‘Çok eskiden beri tanıyorum. Aramızda kesinlikle bir şey yok. Diğer avukatlar gidemediği için ben gidiyorum. Aslında ben de memnun değilim ama böyle bir görev dağılımı yaptık’’ diye ekledi.

  Öldürttüğü eşinin avukatı

  Bayan avukat Şeyda Yıldırım'ın Alaattin Çakıcı'dan önce, eski eşi Uğur Kılıç'ın avukatı olduğu anlaşıldı. Bilindiği gibi Çakıcı ile Uğur Kılıç daha sonra boşandılar. Uğur Kılıç Uludağ'da öldürüldü. Çakıcı için de onu öldürttüğü iddiasıyla dava açıldı. Bayan avukat, çiftin boşanma davasında da Uğur Kılıç'ın avukatıydı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı