GeriGündem Siirt'te aşırı yağış heyelana neden oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siirt'te aşırı yağış heyelana neden oldu

Siirt'in Pervari ve Şirvan ilçelerinde aşırı yağış sonucu meydana gelen heyelan nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı.

Aşırı yağış, Pervari ilçesi, Beğendik beldesi, Sökmen, Sarıdana, Kışlacık köyü, Şirvan ilçesinin Dolusalkım, Çavuşlu, Elmadalı ve Yamaçlı köyünde zarara yol açtı. Yağış sonucu meydana gelen heyelan nedeniyle köy yolları ulaşıma kapanırken, tarım arazileri zarar gördü.


Beğendik Belde Belediye Başkanı Gürgin Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarım saat süren yağışın civar köylerinin yanı sıra beldeye bağlı iki mezra ve bir mahallede büyük zarara yol açtığını söyledi.

Özdemir, yağışın ardından meydana gelen sel nedeniyle mescitleri ve bazı evleri su bastığını, alt yapı şebekelerinin tahrip olduğunu, okulların ihata ve bazı yerlerdeki istinat duvarlarının yıkıldığını, yolların bozulduğunu, tarım arazilerinin zarar gördüğünü belirtti.

Diktikleri binlerce fıstık fidanının ve çok sayıda arı kovanının da tahrip olduğunu ifade eden Özdemir, olayın duyulmasının ardından Valilikten ilk yardımın geldiğini, öncelikle iş makineleri gönderilerek tahrip olan yolların temizlenmeye ve onarılmaya başlandığını söyledi. Özdemir, “Zararımız büyük. Hayatın normale dönmesi için çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran da konuyu yakından takip etmeye başladıklarını belirterek, “Üzüntümüz büyük. İş makineleri intikal etti. Çalışmalarını sürdürüyorlar. Vatandaşlarımıza her türlü yardımın ve yaraların onarılması yapılması için çalışıyoruz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle