Gündem Haberleri

  Sigara vermedi diye öldürüldü

  Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU / BURSA, (DHA)
  13.05.2011 - 12:58 | Son Güncelleme:

  BURSA’da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 31 yaşındaki Ömer Türker, işine giderken yolunu kestiği 7 çocuk babası 45 yaşındaki Nuri Çalışkan’ı, kendisine sigara vermediği için "Ne olur yapma" diyerek yalvarmasına rağmen, kafasına sopa ile vurup boğazını bıçakla keserek öldürdü.

  Merkez Osmangazi İlçesi Dışbudak Mahallesi’nde motor ustası olarak çalıştığı işyerine gitmek üzere bu sabah Nilüfer Caddesi’nde Nuri Çalışkan’ın önü, psikolojik sorunları olduğu bilinen Ömer Türker tarafındankesildi. Türker, sigara istediği Nuri Çalışkan’ın, "Sigaram yok" demesine sinirlendi. Elindeki sopa ile Çalışkan’ın kafasına vurup yere düşüren Türker, "Ne olur yapma" diye yalvaran Çalışkan’ın boğazını cebinden çıkardığı bıçakla kesip kaçtı.

  TUTARSIZ İFADE VERDİ

  Görenlerin haber vermesi sonucu olay yerine gelen 112 Acil Servisi ekipleri, Çalışkan’ın öldüğünü belirledi. Acı haberi alan talihsiz ustanın çocukları Mesut ve Mustafa Çalışkan, babalarının cesedinin yanından uzun süre ayrılmadı.

  Cinayet sonrası kaçan ve suç aleti bıçak ile yakalanan Ömer Türker, getirildiği Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği tutarsız ifadede, "Tabelalara yazı yazıyordu. ’Zıt’ yazısını silmesini istedim. Silmeyince öldürdüm" dedi.

  Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı