Gündem Haberleri

  Sigara vermedi diye öldürmüş

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  25.11.2009 - 16:59 | Son Güncelleme:

  İZMİR Asayiş Şube Ekipleri bir yıllık titiz çalışma sonucu, faili meçhul bir cinayet daha aydınlatıldı. Konak İlçesi'nde bir yıl önce, sigara isteme yüzünden çıkan tartışmada, 28 yaşındaki Veli Yılmaz Sarıcı'yı, bıçakla öldürdükleri iddia edilen 4 kişi yakalandı.

  Olayda bıçağı kullanan 23 yaşındaki E.G.'nin, “Sigara istedim. Vermeyince öldürdüm” diye ifade verdiği öğrenildi.
  Geçen yıl Kasım ayında Alsancak Kordon'daki Vapur İskelesi yakınlarında meydana gelen olayda, barmenlik yapan Göztepe taraftarı Veli Yılmaz Sarıcı, yanlarına gelerek kendisinden sigara isteyen kimliği belirsiz dört kişiye olumsuz yanıt vermişti.

  Bunun üzerine çıkan kavgada Sarıcı, göğsüne saplanan iki bıçak darbesiyle kanlar içerisinde yere yığıldı. Ağır yaralı olarak Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen Veli Yılmaz Sarıcı, yolda hayatını kaybetti.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Huzur Timi Ekipleri, bir yıldır karanlıkta olan cinayeti çözmek için çalışmalarını gizlilik içerisinde sürdürdü. Ekipler, olay gecesi dört kişinin bıçak çekip, alkol alan kişilerden zorla sigara ve içki istediğini tespit etti. Timler, sonunda olayı gerçekleştiren dört kişinin adına ulaştı. Huzur Timi ulaştığı bilgileri Cinayet Büro Amirliği'ne verdi. Bunun üzerine çalışmalara başlayan dedektifler, olayı gerçekleştiren ve bıçağı kullandığı iddia edilen E.G., 19 yaşındaki V.Y. (19), ağabeyi 25 yaşındaki M.Y. ile 27 yaşındaki M.U.'yu evlerinde yakaladı.

  Şüpheliler olay gecesi cinayetin nasıl işlendiğini tüm ayrıntılarıyla anlattı. M.U., ifadesinde “Bira ve votka içiyorduk. Daha sonra ben oradan ayrıldım. Daha sonra kavga çıkmış. E.G., eve gelip bana olayı anlattı. Bir kişiyi bıçakladığını söyledi. Kendisi bana, ‘İnşallah vurduğum kişi ağır değildir, ölmemiştir’ dedi. E.G., ise “Onlar grup olarak oturuyordu. Ölen kişiden sigara istedim. Bana ters cevap verdi. Ben de kendimi tutamadım. Bıçağı çıkartıp rastgele savurdum. Böyle olmasını istemezdim” dedi. Diğer iki şüpheli de aynı yönde ifade verdi. Öldürülen Veli Yılmaz Sarıca'nın, olay gecesi yanında olan arkadaşları da E.G. ile V.Y.'yi, teşhis etti. 4kişi işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  GÖZTEPELİLER PANKART AÇMIŞTI

  Askerliğini Bosna Hersek'te başarıyla tamamlayan Sarıcı'nın ölümünün ardından polis ekiplerinin ilk araştırmaları sonuçsuz kalmıştı. Taraftar grubu üyesi olduğu Göztepeliler de Veli Yılmaz Sarıcı, için tribünlerde pankart açmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı