Gündem Haberleri

  Sigara içmeyen su abonesine indirim

  aa
  25.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alanya'nın Çıplaklı Beldesi'nde başlatılan 'sigara içmeyen su abonesine yüzde 20 indirim' uygulamasından, bugüne kadar 54 abonenin yararlandığı bildirildi.

  Çıplaklı Belediye Başkanı Hasan Uysal, yaptığı açıklamada, Belediye Meclisi'nin aldığı karar uyarınca sigara içmeyen su abonesine yüzde 20 indirim uygulaması başlattıklarını belirterek, 1800 su abonesi bulunan beldede, bugüne kadar 54 abonenin bu indirimden yararlandığını ifade etti.

  Sigara içmediğini beyan eden abonelerden şüphelendiklerine nikotin tahlili yaptıracaklarını bildiren Uysal, şunları kaydetti:

  “Kanında nikotin bulunan kişiye, bu kez yüzde 50 zamlı tarife uygulayacağız. Nasıl sigarayı bırakan aboneyi ödüllendiriyorsak, bizi kandırmaya çalışanı da cezalandırmalıyız. Ancak şu ana kadar şüphelendiğimiz bir abone olmadı ve test yaptırmaya gerek kalmadı. Ben vatandaşlarımızın dürüstlüğüne güveniyorum. Umarım teste gerek duyulmaz.”

  Sigaranın toplum üzerinde birçok olumsuz etkisinin olduğunu ve toplumsal bir sorunun çözümüne faydalı olacağını düşündükleri için böyle bir karar aldıklarını ifade eden Uysal, sigarayı bıraktığı gerekçesiyle su faturalarında indirim talep eden vatandaş sayısının, gelecek günlerde daha da artmasını beklediklerini belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı