Gündem Haberleri

  Sifaş işçilerinden ağzı bantlı eylem

  Serhat TEZCAN- Hakan BARGUN/BURSA, (DHA)
  17.10.2008 - 15:50 | Son Güncelleme:

  DEVLET eski Bakanlarından Cavit Çağlar’a ait Sifaş fabrikasının eski çalışanları ihbar ve kıdem tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle ağızlarını bantlayarak sessiz eylem yaptı.

  Çağlar’ın açıklamalarının kendileri için yeterli olmadığını belirten işçiler, somut gelişme beklediklerini söyledi.

  Orhangazi Parkı’nda toplanan Sifaş çalışanları, 60 gündür kıdem ve ihbar tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle ağızları bantlı olarak eylem yaptı. Sessiz eylemin sonunda Sifaş çalışanları adına açıklamada bulunan İbrahim Aydın, “Geçen hafta Cavit Çağlar, TMSF ile anlaştığını ve tazminatlarımızı ödeyeceğini söyledi. Bu açıklama bizler için yeterli değildir. Ancak TMSF Başkanı ‘Ben parayı cebime koymadan kimseyle anlaşmam’ diyor. Cavit Çağlar’ın yaptığı açıklama tamamen bir vücut çalımıdır. Bizler için inandırıcılığı yoktur. Bizler somut gelişmeler bekliyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz. Hiç kimse alacağının tek kuruşundan vazgeçmeyecektir. Bizim helalleşmemiz ancak bu şekilde olabilir” dedi.

  İlgili yerlere yazı yazmalarına rağmen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in harekete geçmediğini iddia eden Aydın, “Bakan Faruk Çelik’in çıkıp bize açıklama yapmasını istiyoruz. Devletimizden başka kimseye güvenmiyoruz. Yetkililerin bu konuyu biran önce çözmesini bekliyoruz” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı