Gündem Haberleri

  Side raporu

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği Side Belediye Başkanı'na muhtıra gibi bir rapor sunarak belde için daha çok şey yapılmasını istedi.

  RAPORUN AMACI

  Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Side Belediye Başkanı A. Kadir Uçar'a 56 maddeden oluşan bir rapor sundu. İşadamlarının raporunun ilk sırasında Side'nin kalkınması ve tarihi değerlerinin korunup, yeryüzüne çıkarılması isteği yer aldı. Raporda ayrıca turizm amaçlı değerlerin sunuluşundaki eksikliklere değinilerek bunların giderilmesi istendi.

  TARİHİ KORUMA

  MASİAD Başkanı M. Ali Cengiz, raporu gurur duyacakları bir kentte yaşamak arzusunun doğal bir sonucu olarak hazırladıklarını belirterek şöyle konuştu: ‘‘Tarihi değerlerin korunmasında ve turizm amaçlı kullanımında tüm sivil toplum örgütlerinin desteğine ihtiyaç vardır. Biz de bu eksiklerin giderilmesi için her türlü katkıya hazırız.’’

  NELER VAR?

  Raporda özetle şu istekler yer aldı: Tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarının hızlandırılması, taşımacılığın düzene sokulması, gürültü kirliliğinin önlenmesi, çarpık yapıların kaldırılması, Türk el sanatlarının geliştirilmesi, kenti havadan göstermek için bir uçak firması kiralanması ve başta çöp olmak üzere sorunların yeniden gözden geçirilerek çözülmesi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı